bo.perhegrigh.ru

Puževi u potrazi trešanja

Trka ispostavilo ne moraju biti super-brzo, a dva konkurentska puževa je to dokazao. Na izvanredne fotografije koje su snimljene fotograf-prirodnjak Eugene Anatolich dva školjki popeti na gnjurac.

Puževi u potrazi trešanja

Foto: Eugene Anatolich (Anatolih Jevgenij)

Svaki od njih se činilo u žurbi da dođe prvi do cilja dobiti glavnu nagradu trke - Zrele trešnje leži na kape gljiva. Eugene se bavi makro, a njegov omiljeni likovi postaju pužnice, koja je, srećom, uvijek pod ruku fotografa.

Da bi takav neobičan slike Eugene rađa školjke, koje se potom sretni da pozira za njega. - Stvarno mi se sviđa stvoriti zanimljiv scenarija za moje puževe, - kaže autor. - Jednom sam je imao sjajnu ideju sa težnja, koja bi se vodila puževa, jedan po jedan. Odmah sam vizualizirati sliku.

Puževi u potrazi trešanja

- Dva Najsporiji stvorenja žive na našoj planeti, ne može biti spor kao što su mislili. Ali, kao što je prikazano na fotografiji? To je bio glavni zadatak u ovom trenutku - dijeli svoje misli fotograf.

- Ovaj "rasa" na fotografiji nije lako. Stavio sam puževa na stručak, a oni su počeli da se kreće. Prvo, oni nisu posebno revnostan, ali kad sam stavio na šešir zrelih trešanja - puž ubrzati. Ono što je donekle teško makro - kaže njegov rad Eugene.

Puževi u potrazi trešanja

- Prvi je bio puž sa šarolik obrazac, a neko vrijeme nije predao položaj. Ali je ubrzo njihove uloge su preokrenuti i cilja došao puža s prugastim uzorkom. Išaran puž nije želio odustati tako lako, a sve u pokušaju da zaustavi svog protivnika, pokušavajući da je baci na zemlju.

- Bilo je tako uzbudljivo ovih stvorenja. Parcela je vrlo mnogo kao holivudski blockbuster. I kao što je uobičajeno u takvim filmovima - nakon osvajanja dobar momak!

Puževi u potrazi trešanja

- Isto tako sam mislio da treba da postoji samo jedan pobjednik, ali na moje iznenađenje, takmičari dijele nagradu za dvoje. Tako je završio sretan kraj! - veselo sažeo Eugene.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea