bo.perhegrigh.ru

Gepardi engleskih fotograf David Newton

Britanski divlje životinje fotograf David Newton (David Newton) snimljene fascinantne slike velikih mačaka, dok na safari u Masai Mara, Kenija (Masai Mara, Kenija).

Gepardi engleskih fotograf David Newton

Foto: David Newton / Masai Mara, Kenija

Gepardi koristi krov kamiona kao vidikovac, gledanje za, na taj način, sa visine svojih potencijalnih plijen. Njegovo neočekivano ponašanje mačke prva grupa turista pao u šok, morao da napusti SUV-a.

Međutim, David Newton rekao da je to pogrešna odluka, sve dok ste u vozilu, vi ste dio toga, ali čim napustite auto, stavi se na ozbiljan rizik od napada predatora. - Sada, predator može se uzme u obzir njihov plijen - kaže fotograf.

David Newton - poznat fotograf, pisac, urednik, koji je ranije nikada nije bio na safariju. - Veoma sam sretan kada sam imao priliku da putuju u guvernera Camp Masai Mara (guvernera Camp Masai Mara rezervat), pa čak i kao član SanDisk Extreme Team - kaže Newton.

Gepardi engleskih fotograf David Newton

- Postoji neka vrsta posla, od kojih je nemoguće odbiti - kaže David. - Veoma sam srećan što sam bio u mogućnosti da odem tamo i da ove prekrasne mačke! Nikada neću zaboraviti trenutak kada gepard mladunče i odrasla osoba došla u naš kamion, a zatim s lakoćom i gracioznošću skočio na njega!

- Ono što je zanimljivo je da ljudi nisu zainteresirani za njih, izgleda da nije do nas primijetiti. Im je potrebna naša kola, ali nismo. Gepardi su ga koristili kao visine, sa lijepim pogledom. Oni su samo lov, traže svoje plijen, a u ovom trenutku ne predstavlja opasnost za nas, naravno - dok smo bili u autu.

Gepardi engleskih fotograf David Newton

- Uprkos tome što je dugogodišnje iskustvo profesionalni fotograf, nisam morala raditi na takvim mjestima, - kaže David. - Zadatak je bio jednostavan - Morao sam da se prijavim svoje vještine i znanja u potpuno novi i nepoznatom okruženju i vratiti iz što je više moguće visoko kvalitetne fotografije tim mjestima.

- Tokom cijele safari moju kameru u burst modu, jer ne želite propustiti jedan trenutak koji bi mogao biti vrlo važno. I vrijeme za promjenu postavki, takođe, nije bilo. I ova metoda je opravdao sebe - ja sam bio u stanju da uradi mnogo odličnih slika.

Gepardi engleskih fotograf David Newton

David Newton (lijevo) i gepardi. Foto: David Newton / Masai Mara, Kenija

- Sposobnost vođenja kontinuirano snimanje i dobar memorijske kartice je vrlo važno u takvim okolnostima, čak i kada je u pitanju snimanje relativno nepokretni predmet - fotograf objašnjava.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea