bo.perhegrigh.ru

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

Smiješno fotografije snimljene francuski ronilac i part-time fotograf Alexander Voyerom (Alexandre Voyer), otkrivaju nestašan narav jednog od najopasnijih životinja Antarktika - leoparda pečat.

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

Foto: Alexandre Voyer / Antarktik

Prema fotograf, leopard brtve su vrlo znatiželjni i razigrana bića, koji su spremni da komuniciraju sa osobom. Sve ove neverovatne slike se snimaju pravovremeno ekspedicije na Antarktik u organizaciji francuskog entuzijasta istraživač-moreplovac Gilles Rigaud (Gilles Rigaud).

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

- Leopard pečat je vrlo opasna životinja, ali to zgodan Ne bi trebalo da se plaše, kao što je već neko vrijeme bio u prijateljskim odnosima s našim kapetanom, - kaže 37-godišnji fotograf. - Naš tim se tretira uz dužno poštovanje prema predatora, a to nam je omogućilo da se dovoljno blizu.

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

- Smatralo se da smo zanimljiva njega, a on je sa velikim zadovoljstvom smo postavili. Komunikacija je nenametljiv i koja je održana u okviru igre. Naughty leopard se ponašali kao da smo znali jedni druge za dugo vremena. osjetio sam ne prijetnja od njega, a on je pokazao istinski interes.

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

Alexander Voyer rade inženjer zvuka i bavi se izražavajući televizijskim reklamama. Alexander je odrastao u Francuskoj Polineziji, to je ne čudi da je bio toliko zadubljen u moru putovanja i fotografije.

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

- Dugo sam bio fasciniran prostranstvo mora i njegovih stanovnika, - priznao je gospodin Voyer novinarima britanski list Daily Mail. - A kako bi moglo biti drugačije, jer sam odrastao okružen okean!

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

- Da uvijek bude u dobrom stanju imam nekoliko sati provesti na treningu. Ili je moj bazen u Parizu, ili - mora, gdje sam ja bavi ronjenju na dah (ronjenje na dah). U ovom mi je pomogao moji prijatelji profesionalnih sportaša.

Leopard pečat sa zadovoljstvom predstavlja za fotografa

Leopard pečat (lat. Hydrurga leptonyx) - on zatvara žive u pod-Antarktiku regije Južnog okeana. Leopard pečat odnosi na jednu životinju, tako da niko nije video leoparda u jatima. Njihova ishrana sastoji se od pingvina, pečata i druge toplokrvne stanovnika mora.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea