bo.perhegrigh.ru

Gladni skakavac

Indonezijski divlje životinje fotograf Sebastian Lassie (Lessy Sebastian), koji žive u Dzhakarde uspeo da napravi jedinstven fotografije običnih skakavaca koji je pojeo list na kojem je sjedio.

gladni skakavac

Insekt penjati do samog vrha lista, ima da se počne sa jutarnji obrok. Njegova senka je idealno su kroz suprotnoj strani biljke.

Konačno diže na željenu poziciju, skakavac postao željno Munch na nešto od sedenja. Jede lišće, izgledalo je kao da pozira za kameru, što omogućava fotografu da jedinstvena slika. Ovaj trenutak je uhvaćen Sebastian u svom vrtu u 10 časova.

gladni skakavac

- Dolazim u jutarnjim satima u mom vrtu, primijetio sam veliki skakavac, koji je porastao na listu fabrike vode - kaže 48-godišnji indonežanski. - Preciznije, video sam samo njegova senka, uzdiže iznad leđa lista, od toga dana sunce je sijalo svijetlo, tako da je bio potpuno vidljiv insekata. Po mom mišljenju, ova scena je bila odlična.

- Malo nakon što je sjedio nepomično, skakavac je počeo jesti list. I bez daha počeo da ga fotografiše, pokušavajući da pazite da ga ne uplaši, jer sam želeo da snimi cijeli proces do kraja shvatili da slike treba da se vrlo zanimljivo.

gladni skakavac

Međutim, insekt ipak osjetio moju prisutnost i povremeno zaustavio i pogledao me ipak. Kada je prestao da gricka list, pokušao sam previše mirno sjediti. Skakavac jedenje toliko, još nije pojela ogromna rupa kroz koju je postala vidljiva.

On i ja smo bili kao jedan organizam. Zahvaljujući mom strpljenje i izdržljivost, te slike ispale kao što ono što sam ih zamišljao - dijeli svoje utiske o Lesi.

gladni skakavac

Lassie Sebastian često traje u svojoj kući, u kojoj on ima prekrasan vrt s ribnjakom i brojnih stanovnika, za koje on voli da posmatra u svoje slobodno vrijeme. Fotografija je postala Sebastian sastavni dio njegovog života.

gladni skakavac

Zahvaljujući svoju strast prema svijetu već je više od jedne serije snimaka sa malim i misteriozni stanovnici naše planete.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea