bo.perhegrigh.ru

Tarsier za lov

Australian Wildlife fotografi Jürgen Freund (Juergen Freund) putuje kroz teritoriju Nacionalnog parka Tangkoko (Tangkoko Nacionalni park), Indonezija, uspio napraviti seriju fotografija koje savršeno jasno kako se lovi male noćne stvorenje - spektralne Tarsier, ili kako se to zove Tarsier duh.

Tarsier za lov

Foto: Juergen Freund putovao / Tangkoko National Park, Indonezija

Ovo ništa ne sumnja skakavac sjedi na drvetu, ne ostavlja šanse kada Tarsier odlučili da ih jesti. Prekrasna brzina, nevjerojatna reakcija i jedinstveni fizičke sposobnosti dozvoljavaju tarsiers u zraku napraviti skok od dva metra dužine i istovremeno tačno da preuzme svoj plijen.

Tarsier za lov

Fotograf napustio svoj dom u Cairns i napravio poseban put u Indoneziju na ovoj izvanredno životinja sa velikim očima, prilično nalik igračka Furby. Jurgen san shvatio - on ne samo da to vidjeli malo stvorenje, ali nije bio u stanju da snimi njegov lov, a to je vrlo teško, jer je životinja voli da lovi noću.

Tarsier za lov

Ove primata su se navikli na prisustvo ljudi: svaki dan puno turista hrle u ovaj park prije zalaska sunca da vidimo lokalne orijentir - u tarsiers, koji izlazi iz svog skrovišta samo u ovom trenutku.

Tarsier za lov

- Kada sam konačno došao na ovo mjesto i video tarsiers, shvatio sam da je to najviše divan i sladak pahuljasto grudvice u cijelom svijetu, - dijeli svoje utiske sa novinarima Daily Mail, gospodin Freund.

Tarsier za lov

- Oni ispuštaju prodoran, ali sasvim ugodno zvukove kada govorimo jedni drugima. Ali najviše od svega sam bio impresioniran njihovim očima - to je neobično velike oči u odnosu na svoje tijelo. Oni su vrlo slične igračku Furby. To je neverovatno! - dodao je on.

Tarsier za lov

A onda je uhvatio bogomoljka. Foto: Juergen Freund putovao / Tangkoko National Park, Indonezija

- Za snimanje tarsiers morao sam da sednem pod smokvom, gdje su spavali oko sat vremena. Morao sam biti strpljiv, ali je nagrađen sa osvetom - malo Yoda je izašao iz svoje duplje i počeo lov.

Tarsier za lov

Upravo suprotno prtljažniku stabla sat skakavca, a tarsiers, na rastojanju od dva metra. Sve se dogodilo vrlo brzo - doslovno sekundi i Tarsier već na suprotnoj stablu - sjedi i gricka svoju večeru. To je vrlo agilan i brz zvijer! Samo awesome! Za njega, bez obzira na to ko uhvatiti - da li je ili skakavac Mantis, svi ovi insekti, praktično nema šanse za bijeg.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea