bo.perhegrigh.ru

Lov na poleđini nilskog konja ...

Curious slučaj dogodio u Nacionalnom parku Kruger (Kruger), u Južnoj Africi. Heron odlučio na pecanje s malim površina zemljišta na sredini rijeke, ali ubrzo je "otok" je premješten!

Lov na poleđini nilskog konja ...

Ispostavilo se da je površina zemljišta nije ništa drugo nego nilski konj. Međutim, čaplja nije bio uplašen i odletio. Ptica je odlučio da iskoristi situaciju, koristeći leđa nilskog konja kao plutajuće ostrvo. Capture lov na čaplje iz leđa nilskog konja nije britanski fotograf Andrew Forsyth.

"Dugo sam mislio da je stvarno čaplja nalazi se na malom otoku prljavštine. Ono što je bilo moje iznenađenje kada je "otok" je počeo da se kreće, i plovio pored mene! Ubrzo sam shvatio da je to bio nilskog konja, koji je blatna kupka. Heron i brzo kretati i odlučio da besplatnu vožnju ", - rekao je Andrew Forsyth.

Lov na poleđini nilskog konja ...

Ubrzo je otkriveno da je čaplja je odlučila da koristi zadnje divovske životinje kao lov platformu. Sada ptica ne može letjeti od banke do banke u potrazi za ribe, i samo sjediti na nilskih konja i traže plijen. Više od deset minuta Heron putovao na leđima nilskog konja još nije uhvaćen žaba i odletio. Nekoliko puta nilskog konja diže iznad vode, ali je ptica vješto balansirajući na giganta leđa i nisam mislio da leti!

Lov na poleđini nilskog konja ...

"Scena sama je bio prilično zanimljiv, ali narančasta magla uzrokovana požarima koji je bjesnio u blizini, upotpunjuju sliku. Do tada, ja sam bio u Nacionalni park Kruger, ali je vidjela prvi put ", - kaže britanski fotograf.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea