bo.perhegrigh.ru

Slatka beba orangutan u zoološkom vrtu Tokyo

Fotograf Hiroe Minakuchi (Tochigiku Minakuchi) došao do Tama Zoo (Tama Zoološki), u Tokiju, od Yokohama da slikam životinje koje žive ovdje. On je uspeo da uhvati divan i tender trenutku odnosa između tele borneyskogo orangutan i njegova majka.

Slatka beba orangutan iz Tokija Zoo

Foto: Hiroya Minakuchi / Tama Zoološki park u Tokiju

18-mjesečnu bebu, lagano pritisnuti protiv 12-godišnje majke, grize nos, a onda je počeo da se igra sa hranom. Prema fotograf, nije mogao tražiti bolji snimak.

- Bio sam jako sretan da sam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, - kaže Japanac. - Tako je zanimljivo vidjeti odnos između majke i mladunče. Mali orangutan je upravo u godinama kada on počinje istraživati ​​svijet oko sebe, ali u isto vrijeme, on još nije spreman da odstupi od majke.

- Uprkos činjenici da je Young bio zauzet jelo, on i dalje je potreban trenutak da se pokaže naklonost njegova majka - kaže 60-godišnji gospodin Minakuchi. - Baby joj nježno zagrlio i ne odvrati od igre u isto vrijeme.

Slatka beba orangutan iz Tokija Zoo

- On je odgrizao veliki list i počne da ih jesti tek nakon dosta dovoljno njih. Stvarno sam htio da uhvatim najneobičniji trenutaka uhvatiti najviše zabavan grimase malo orangutan. Nadam se da će kroz moje fotografije će moći da vide radoznalost i čuđenje publike na lice bebe.

Važno je napomenuti da Hiroe Minakuchi je jedan od najuspješnijih divljih životinja fotografa u Japanu. On fotografijom bavi više od 30 godina. Veći dio je obavio svoj posao na Arktiku i Antarktiku, ali i mnogim projektima odvija u Aziji i Južnoj Americi, gdje je bio u posljednjih nekoliko godina.

Slatka beba orangutan iz Tokija Zoo

- Za orangutani, ja osjećam posebnu naklonost, - kaže japanski dopisnik fotograf britanskog izdanja Daily Mail. - Kako da ne volim ove fascinantne stvorenja?! Oni su toliko poput nas! Moje poslednje fotografije orangutana su napravljene u Twycross Zoo (Twycross Zoo), u okrugu Leicestershire (UK).

Slatka beba orangutan iz Tokija Zoo

Uspio sam uhvatiti mali beba orangutan maženje do njegova majka ubrzo nakon njegovog rođenja. Ova beba je rođena u okviru Evropske uzgoja program za rijetke ugrožene vrste, čiji se broj u divljini se naglo smanjuje.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea