bo.perhegrigh.ru

Rat do obale zbog žaba

Uzajamne pomoći nije strano živih bića, posebno kada se sudi po ovim slikama koje bi mogle napraviti indijske divljine fotograf Azam Husain (Azam Husain) u predgrađu Lakhno (Lucknow), u sjevernoj Indiji.

Rat do obale zbog žaba

Foto: Azam Husain / Lucknow

Mladi rat pao u ribnjak i nije mogao da izađe iz vode sami, ali na sreću je stigao, žaba i ponudio utapanja glodara njegova široka leđa.

- Parkirao sam svoj skuter na obali malog ribnjaka, - kaže Azam Hussain. - Nakon nekoliko minuta sam primjetio u vodi je nešto koprcati. nakon tražim malo, vidio sam Krysenko, koji je pokušavao da se održi na gomilu smeća pluta u jezeru.

Rat do obale zbog žaba

- Životinja se borio da ostane na površini, ali njegova snaga opadala. I iznenada, da mu pomogne da su žabe, zamjenom glodavaca iscrpljen leđima. Rat, ne ustručavajte se uzeti pomoć. Morao sam brzo izaći iz ruksak i fotoaparat napraviti nekoliko snimaka.

- Pomislio bi da su to dva potpuno različita bića govorili istim jezikom - fotograf podsjeća. - Rat spretno popeo na leđima svog spasioca. To je bio vrlo dirljiv prizor - kaže Azam.

Rat do obale zbog žaba

- Bio sam fasciniran kako je žaba pomogao Krysenko koji su dobili u nevolje. Oni su bili poput prijatelja koji nikada napustiti jedni druge u teškim situacijama. Kada su stigli do obale, žaba i štakora pobjegao u različitim pravcima, ali, nažalost, da fotografišu tom trenutku nisam imao vremena.

Na slikama se jasno vidi koliko je mali rat nalazi se na poleđini žaba, i to je, sa svoje strane prevozi ga do obale. - Mali Rat borio Clung vodozemaca nazad, samo da bi od pada u vodu. Pokazalo se da je mali pacov je bio jako umoran, a on nije imao više snage da se borim sa elementom vode.

Rat do obale zbog žaba

Međutim, bez obzira na umor i strah od utapanja, mali rat brzo živnuo čim su došli do uštede zemljišta: on brzo iskoči iz zadnjeg žabe i nestao u visokoj travi. - Sve se dogodilo tako brzo da nisam ni imao vremena da se slika ovog posljednjeg scene - priznao je indijski fotograf.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea