bo.perhegrigh.ru

Eurasian poljski miš od fotografa brend Bridger

Redhead poljski miš, spretno balansiranje između dva uha zrelog žita, privukao je pažnju fotografa amatera iz Velike Britanije Mark Bridger (Mark Bridger). Ove izvanredne slike Acrobat miš je blizu Liverpool (Liverpool).

Eurasian poljski miš fotograf Mark Bridger

Foto: Mark Bridger / Liverpool

Prema fotograf, maleni glodavac je bio prisiljen da se protežu u špagu da nekako održi ravnotežu, nego čuveni kaskader podsjetio Jean-Claude Van Damme.

Uskoro mali miš se pridružio i njegov pratilac, i oni su napravili prave konkurencije, tokom koje su imali vremena da uživaju jesti zrelo sjeme. - Red beba presjekao stabljike gore i dolje - jedva uspeli da ih uhvate na fotoaparatu - Mark podsjeća.

Eurasian poljski miš fotograf Mark Bridger

- Gledajući slike, čini se da glodavci predstavljaju za mene, ali u stvari, oni su se bavili onome što rade uvijek. Upravo sam imao da pažljivo pratiti njihovo kretanje i vrijeme da pritisnete tipku za snimanje.

Miš-baby (lat. Micromys minutus) Su odlični penjača, koji se koriste za prevazilaženje visine ne samo njihov prihvatnog šape, ali i dugim repovima. Ovi mali miš se smatraju ne samo najmanji glodara na svijetu, ali i jedan od najmanjih sisavaca na svijetu. U ovom se mogu natjecati samo s rovke.

Eurasian poljski miš fotograf Mark Bridger

Jesti bebe miševi u raznim sjemenkama, insekata i voća. Najčešće se nalaze u poljima na kojima raste usjeva. A odmjeriti ovim evropskim stanovnika samo oko 4 grama! Za razliku od drugih glodavaca, miš, beba radije dan način života.

Eurasian poljski miš fotograf Mark Bridger

- Ove okretan alpinista me udario svojim živahnost i sportskih sposobnosti. Posebno sam bio impresioniran sa svojim prihvatnog rep s kojima uravnotežiti njiše uši! - rekao je Mark Bridger.

Eurasian poljski miš fotograf Mark Bridger

Važno je napomenuti da su ove dvije bebe miševi su dio programa uzgoja u zatočeništvu retke i ugrožene vrste. Ako sve bude u redu, kao što je na umu stručnjaka, mladunci će uskoro biti pušten u divljinu, gdje mogu nastaviti svoje porodice.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea