bo.perhegrigh.ru

Bijelo pelikan virtuoz

Ova Bijela Pelican nekoliko puta majstorski bacio u zrak i som mu savršeno uhvatio sa svojim ogromnim kljunom. Rybin upravo sletio u kljun ptice, kao loptu u košarci obruč.

Bijelo pelikan virtuoz

Foto: John Dykstra

Ovu divnu seriju snimaka uspeo da 59-godišnji Amerikanac divlje životinje fotograf John Dykstra (John Dykstra) stigao na jezeru Marsh (Marsh Lake), da je u Kanadi.

Prema fotograf, on je bio jako sretan da je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme. - Siromašni kao nekoliko puta "leteo" u zrak, prije nego što ga je progutao gladni pelikan, - kaže John Dykstra. - Dakle, ptica je mnogo lakše progutati prilično veliku ribu.

Bijelo pelikan virtuoz

- Vidjevši pluta na jezeru roze pelikana, sakrio sam se i čekao pravi trenutak. I uskoro, došao je trenutak ... Bio sam sretan što sam došao iz odlične snimke. Ne viđa često kao, - dijeli svoje utiske fotografa.

- Mislim da je soma u ovim trenucima nisu iskusili najviše ugodno iskustvo. Ali ipak želim da odam priznanje za vještinu samog ptica, što je sigurno da se nosi sa prilično čudan soma. Svi stvarni, kao i uvijek - kum win!

Bijelo pelikan virtuoz

Hrani se roze pelikana, zapravo kao i sve pelikana, ribe. Zanimljivo je da je velika riba i do 90% svoje hrane, a preostalih 10% - malo ribe. Dnevne potražnje za hranom ove ptice - 1000-1300 grama (2-4 velike ribe).

Pelikani ne rone, za ribu, oni potopljeni vrat ili samo prednji dio tijela. Oni vole da love ribu zajedno, prilagođavajući ga na obalu, sa puno maše krilima na vodi, stvarajući veliku buku. Pelikani lov samo kratko vrijeme (ujutro).

Bijelo pelikan virtuoz

Marsh Lake - odličnoj lokaciji, koja se nalazi u gornjem toku Yukon River sjevero-istočno od Chilkoot Pass. Smatra se da sa jezerom Marsh uzima početak poznatog Yukon River. U tim mjestima, gniježđenje pelikana roza (lat. Pelecanus onocrotalus).

I svaki proljeće, krajem aprila i maja na jezeru Marsh održan pravi slavlje labudova. Evo trubač labud zaustaviti tijekom migracije (lat. Cygnus bukcinator) I tundre labud (lat. Cygnus columbianus). U Sjevernoj Americi, beli pelikan je zaštićen saveznim divljih životinja organizacije.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea