bo.perhegrigh.ru

Opasna igra

Ono što nije vidio u divljini ... To nikad ne prestaje da nas zadivljuje, a ponekad predstavlja pravo iznenađenje!

opasna igra

Foto: Adhi Prayoga / Indonezija

Na primjer, ovako: neustrašiv dragonfly sletio pravo na njegovom licu arhi-neprijatelja - žaba, koji u trenutku može progutati, međutim, vodozemaca, iz nekog razloga ne žuri na večeru drzak Dragonfly!

Ove jedinstvene fotografije snimljene od strane Indonezije amater fotograf Edhaem Preegoy (Adhi Prayoga) na ribnjak u svom vrtu. - Ovo je pravi život na rubu smrti - kaže čovjek. - Ja sam izuzetno sretan da prisustvuju ovom, blago rečeno, neobične scene, ali u stvari, ono što nije vidio u životu.

opasna igra

- Dragonfly tiho sede na glavi žabe pravo među oči, kao da za nju to je sasvim uobičajena stvar. I ono što je zaista smiješno, žaba, previše, uzeo taj bestidni ponašanje insekata kao norma - to nije dovelo ni oko!

- Mi smo navikli da vidimo kao žaba, samo trenutak, guta svoj plijen, - kaže 41-godišnji fotograf, - ali bilo je sasvim drugačiji način. Čak sam mislio da je žaba zadovoljstvo držati u svom umu, kao gost.

opasna igra

- Ne bih pustio okidač do u roku od trideset sekundi, - nastavlja priču gospodina Preega - ali sada - ona je skočio u zrak, međutim, nakon što je lutao oko mene malo, ona se zavalio u svoj prvobitni položaj - to je na glavi žabe! Nisam mogao da verujem svojim očima! Ali to se desilo opet!

opasna igra

- Dragonfly volim da igram s njom, ali to je opasno za nju igra. Činilo se da je to samo siguran da ne postoji opasnost da ga insekt. Moguće je da je u ovom trenutku u uzgoj period žaba, i oni jednostavno ne jedu u ovom trenutku. Kako inače objasniti da je drzak antena manevre Dragonfly otišao s rukama.

opasna igra

Kada su žabe su aktivni, oni neće propustiti letenje jedan insekt pored njih, oni zgrabi svoje brzo i ljepljiv jezik. Ovaj napad traje deliću sekunde, a ne jedna žrtva neće pobjeći od njih. Odrasli mogu vrebaju na kopnu, ali mali - vole bare.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea