bo.perhegrigh.ru

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Ove nevjerojatno prekrasne fotografije Osprey napravio senzaciju na webu. Wildlife fotograf Bill Doherty (Bill Doherty) iz Northumberland (Velika Britanija) je u stanju da snimi kamerom proces ribolov ptica grabljivica.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Foto: Bill Doherty / rijeke Spey u škotskom Cairngorms

Prema fotograf, lov, koja je trajala samo nekoliko sekundi, zauvijek urezano u pamćenje. Da biste dobili sve ove super slike Bill morao zalihe značajne strpljenje. Serija fotografija je snimljena 61-godišnji Englez tokom njegovog putovanja u Škotskoj.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

- To je vrlo teško dobiti dobre slike letećeg Osprey, a posebno je teško ukloniti predator tokom bačen u vodu, - kaže Doherty. - Dijeta ovih ptica je 99% od ribe, ali ponekad oni vrebaju na zečeve, zečevi, vodozemaca i druge male životinje.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

- Kod odraslih, ona stupa na snagu, svaki četvrti pas u vodu. Možete li zamisliti koliko će morati potrošiti na obuku mladih ptica prije nego što postanu profesionalni lovci. Da biste u potpunosti napunite kalorija otpada dozu, Skoplje treba jesti oko 300-400 grama ribe.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

- Primijetio sam odrasla Osprey u blizini obale Spey rijeke (River Spey), - fotograf podsjeća. - Znam da je na tim mjestima se nalaze Ospreys, tako da držite fotoaparat spreman. Da budem iskren, bio sam vrlo sretan da se tako dobre snimke.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Osprey (lat. Pandion haliaetus) - ptica grabljivica koja je uobičajena u obje hemisfere. To je jedini predstavnik porodice Rjazanj (Pandionidae). Osprey gnijezdo u udobnom i sigurnom mjestu, pokušavajući da se nastane u neposrednoj blizini vode tijela: močvare, jezera, akumulacija ili rijekama.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Bill Doherty slike životinja iz svijeta divljih životinja. To su uglavnom životinje iz svog voljenog Northumberland County, koji se nalazi na sjevero-istočno od Velike Britanije. - Ponekad sam putovati u Škotskoj, gdje je upoznao mnoge zanimljive i moja omiljena životinja - rekao je fotograf.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

- Sve fotografije radim u JPEG formatu umjesto RAW, jer vole da odmah uhvatiti pravu sliku kako bi se izbjegla post-obrade. Ja ne volim da koristim razne fotografije urednika. Volim pravog, živog fotografija. Dakle, prije nego što skinete, neophodno je da se radi o postavkama fotoaparata.

Lov osprey britanski fotograf Bill Doherty

Foto: Bill Doherty / rijeke Spey u škotskom Cairngorms
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea