bo.perhegrigh.ru

Grbavi kitovi off obali Kalifornije!

Prošle subote, ljudi odmara na obali Kalifornije, imaju jedinstvenu priliku da se dive grbavi kitovi koji se hrane u lokalnim vodama.

Grbavi kitovi off obali Kalifornije

Na današnji sunčan dan na obali odmarao dosta ljudi, i na vodi plutala nekoliko jahti. Naravno, mnogi gosti su znali da je nedavno snimljen klaster kitova ovdje, ali ljudi nisu mogli misliti, da je kontakt s morem giganti dolaze tako blizu!

Jedan od prvih koji su vidjeli grbavi postao 69-godišnji penzioner Bill Boughton (Bill Bouton). U ovom trenutku, čovjek je vozio, a njegov put ležala u gradu San Luis Obispo. Put ran duž obale Kalifornije, a kad Bill baci pogled na vodu, odmah primijetili ogromnu sisavaca! radio emisije uoči okupljanja grbavih kitova u ovim vodama, ali se povukao i nije mogla zamisliti da bi mogao da ih vide uživo!

Grbavi kitovi off obali Kalifornije

Jedva minutu kasnije, Bill je zaustavio automobil i ukazao na objektiv njegove kamere, koja je, kao i obično s njim, grbavi kitovi. Već primetio giganta sisara i turista u blizini ljudi. Neki od njih su plivali u jednu od grbavog doslovno na dohvat ruke!

Uskoro okupljeni oko kita već je privuklo posmatrača. Neki ljudi su plivali bliže svojim jahtama, dok su drugi iskorištava dasku za surfanje. sebe Gorbačov sve ovo vrijeme ponašao vrlo tiho, povremeno bućkanje vode sa svojim masivnim peraja.

Grbavi kitovi off obali Kalifornije

"Zaista sam sretan, kao što sam vozio prošlosti i planirano je da fotografiše lokalne ptice, ali sam uspeo da uhvati nešto više! Samo sam iznenađen hrabrosti onih hrabrih ljudi koji su plovili na kita. Oni su bili od njega na udaljenosti od nekoliko metara! To je vrlo opasno, ne samo zato što ne znaju kako će se ponašati grbavi, ali i dovesti do dobro. Lokalne vlasti pokušavaju kako bi boravak kitova u ovim vodama kao udoban kao moguć. Ljudima nije dopušteno plivati ​​do kitova na udaljenosti manjoj od 100 metara, a prekršioci suočavaju novčane kazne i do 50 tisuća dolara ", - rekao je Bill Boughton u intervjuu za NBC kanala.

Grbavi kitovi off obali Kalifornije

Neustrašivost ljudi stvarno da se zavide. Čak i mornari izloženi sebe opasnost i odlučili da plivaju do ogromnog kita. Grbavce do dužine 12-16 metara, a mogu težiti više od 30 tona, tako da ako je takva whopper je najmanje jedan nezgodan pokret, sasvim je moguće da je brod će morati popraviti, da ne spominjem činjenicu da bi mogli patiti ljudi ...

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea