bo.perhegrigh.ru

Orlove bore za hranu

Dva orlove raspoređeni u zraku iznad ribnjaka ogromne borbe za hranu. Ovo nije prvi put da je zrak borba između dva najveća ptica grabljivica u Sjevernoj Americi.

Orlove bore za hranu

Foto: Phoo Chan / Seabeck u Washingtonu

Orlove poznati su neukrotivi temperament, a često se bore za plijen. Takvi sastanci su postali česti kao prirodno stanište ovih ptica svaki dan se ubrzano smanjuje, naučnici, ekolozi kažu.

Orlove bore za hranu

Ova dva velika mužjaka uspio snimiti kamerom fotografa Phu Chan (Phoo Chan) je došao u SAD iz Kelantan (Kelantan), Malezija. - Ćelavi Orao je simbol SAD-a, tako da sam stvarno htio da vidim, i sačuvajte fotografije u svojoj kolekciji ptica grabljivica - zajednički 50-godišnji fotograf.

Orlove bore za hranu

Ova veličanstvena ptica je gotovo nestao u Sjedinjenim Državama krajem 20. stoljeća, ali ljudi uspeo da oživi svoje stanovništvo, a sada je pod zaštitom države. U julu 1995. godine, ćelav orao je uklonjen iz listu ugroženih vrsta. Naučnici se potruditi da orao nije nestao iz zemlje.

Orlove bore za hranu

Bald Eagle (lat. Haliaeetus leucocephalus) Stvarno jedinstveno ptica. Oni su u stanju da raste u zrak do visine od više od tri hiljade metara. Oni imaju veliku viziju s kojima su stabljike svoj plijen. Osim toga, orlove su u stanju da pliva određenu udaljenost s hranom u kljunu!

Orlove bore za hranu

Naučnici i fotografa divljih životinja su dobro svjesni da je ovaj predator nije vrlo rado podijeliti svoje plijen. Mnogi smatraju da je kao glavni nedostatak ovog orla. - Između ova orlovi izbila tuča zbog hrane, - kaže gospodin Chan.

Orlove bore za hranu

- Jedan od ptice lete iznad vode s velike ribe, koje se javljaju i prevariti drugu. Vidjevši u kandžama od njegovih omiljenih plijen, drugi orao odmah požurili da protivnika, pokušavajući na taj sve što je oduzeti hranu. Ali pravda je vladala ... Borba, koja je trajala samo nekoliko sekundi, završen je pobjedom orlovima uhvatiti ribu.

Orlove bore za hranu

Slike su snimljene zaliva Seabeck, da u državi Washington (SAD). - Izuzetno sam sretan što sam mogao napraviti neke velike slike, koji me je ljubazno od strane poznatog britanskog izdanje Daily Mail, - istakao fotograf Tran Phu.

Orlove bore za hranu

Foto: Phoo Chan / Seabeck u Washingtonu
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea