bo.perhegrigh.ru

Amaterizmu fotografije o divljini

Ove godine poznati britanski list Daily Mail je odlučila da održi takmičenje za amaterske fotografije divljini. To je prisustvovalo više od 10.000 fotografa iz svih krajeva Velike Britanije. Najbolje slike su objavljene u vikend.

Amaterizmu fotografije o divljini

Foto: Daily Mail`s vikend

Ovo takmičenje je pokazalo da amatersku fotografiju je živ i zdrav među divljim životinjama entuzijasta. Prema rečima organizatora takmičenja, oni nisu očekivali takvu pometnju. Slike sa učesnici su dobili sve do kraja takmičenja.

Amaterizmu fotografije o divljini

"Sisavci", "Ptice", "Insekti", "riba, gmizavaca i vodozemaca" - glavna kategorija takmičenja. Dodatna kategorija - za mlade ljude mlađe od 18 godina. Glavni sudija su bili poznati majstori svog zanata, divlje životinje fotografi Simon Stafford (Simon Stafford) i Grey Levett (siva Levett).

Amaterizmu fotografije o divljini

- Izaberite najbolji od najboljih nije bilo lako, - kaže Simon Stafford - ali pokušali smo da ovaj težak izbor. Iako, iskreno, sve radi odlično. Mi čak i ne može pretpostaviti da je među fotografiju entuzijastima divljih životinja kao pravi profesionalci.

Amaterizmu fotografije o divljini

Ukupni pobjednik, osvojio prvo mjesto u kategoriji "Sisavci" postao Philipp Peter, 48-godišnji računovođa od Forest Hill, koja je jugo-istočnom Londonu. Njegova vole vodu, lyubuyuschayasya svoj odraz u vodi, sve osvojio.

Amaterizmu fotografije o divljini

- Radim fotografijom od dvadeset godina, - kaže Peter Philipp. - Pokušao sam sve, ali s godinama shvatio da je moja jedina ljubav je divljači. Posebno mi se Greatest snimanje životinja, kao što je ova voda vole.

Amaterizmu fotografije o divljini

Prvo mjesto u "Ptice" kategoriji osvojio David Shenk (David Schenck), 56-godišnji Englez iz Suffolk (Engleska). Njegovu sliku, maškara u trska bukavci, odmah su izašli na vrhu.

Amaterizmu fotografije o divljini

- Ovu sliku sam uspjela učiniti ovog ljeta uz fotoaparat Canon EOS-1D Mark IV, - kaže David. - Morao sam provesti mnogo sati čekanja pre uhvatiti okvir. Fotografiranje Naučio sam zahvaljujući mom ocu, koji me uvijek dobili uz potrebnu literaturu o fotografiji i o prirodi.

Amaterizmu fotografije o divljini

Drugo mjesto u kategoriji okupiranoj Winter Phil (Phil Winter), 69-godišnji inženjer iz Ringmera. East Sussex. Njegov rad "Sova za večeru."

Amaterizmu fotografije o divljini

Ova fotografija je snimljena Phil u svom vrtu. - Ta sova živi u mom vrtu, tako da sam oblikovao specijalnu kutiju i montirati ga na jednom od drveća. Sada mogu lako posmatrati njegovo ponašanje - rekao je fotograf.

Amaterizmu fotografije o divljini

Prvo mjesto u kategoriji "Insekti" osvojio Martin Jones (Martin Jones), 54-godišnji umirovljeni fizioterapeut iz Cheshire. Slika je snimljena na otoku Mull (Mal) u svom vrtu.

Amaterizmu fotografije o divljini

- Počela sam snimanje već u prilično zrelim godinama, a zahvaljujući svojoj ženi, koji mi je dao moj prvi fotoaparat - kaže Martin Jones. - Bio sam u lošem zdravstvenom stanju, a doktori preporučuje se hodati više, to je moja supruga i došao sam sa aktivnošću. Veoma sam zahvalan da je za to.

Amaterizmu fotografije o divljini

U kategoriji "riba, gmizavaca i vodozemaca" medalja je Val Wright (Val Wright) iz Peterhead, Aberdeenshire (Aberdeenshire). Njegov rad "na večeru puž". Uzeo fotografisanje prije oko pet godina, a sada on uzima najmanja bića na našoj planeti.

Amaterizmu fotografije o divljini

U kategoriji "pod 18" prvo mjesto pripalo je Alex Berryamen, 17-godišnji student iz Hampshire. On je također samouki i snimao divljači za oko pet godina. On pokuša da napusti o prirodi svakog vikenda, a loše vrijeme nije prepreka za njega.

Amaterizmu fotografije o divljini

Svaki od dobitnika dobio poklon Nikon 1 V2 kamera, objektiva i memorijske kartice. Jasan pobjednik Philipp Peter osvojio još tri-jednodnevni izlet u Bavarskoj.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea