bo.perhegrigh.ru

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

Velike Grey Owl (lat. Strix nebulosa), Smatra se jednim od najugroženijih sove, vodeći prilično tajanstven način života. Ali, kao što vidimo, ovo sova pokazuje više radoznalost i apsolutno neće sakriti.

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

Foto: Jiri Michal / Češka

Ove nevjerojatne fotografije, nije da uhvate 34-godišnji divlje životinje fotograf Jiri Michal (Jiri Michal) u jednom od prigradskih šuma Republike Češke.

- Ogromna siva sova viri iza drveta, izgledalo predatora predstave sakriti i tražiti kod mene - kaže Jiří Michal. - Ovakvo ponašanje Laponska sova, vidio sam prvi put i, prema tome, nije mogao odoljeti iskušenju da fotografiše ovaj Igrunov.

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

- Činilo mi se da je sova je vrlo slično iskustvo mudrac sa sivim brkovima i bradicom, čovjek koji je poznat život, - priznao je češki fotograf. - nejasno je prekrasna!

- Ja ne mogu pomoći, ali imajte na umu da su sove su moja omiljena ptica. Oni su nevjerojatno lijepe i izražajne oči koje izgledaju sjajno na fotografijama. Mogao bih da ih gledam satima. Za ovu ljepotu morao sam da "lov" za tri sata.

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

Velike Grey Owl preferira čisto crnogoričnim šumama sa velikim drvećem, ali ponekad se može naći u prilično rijedak mješovite šume u blizini močvare jer je na takvim mjestima se nalazi puno proizvodnje, on voli ovo sova.

- Grey Owl je velik, ali više uobičajen oblik reljefa Owl koji žive u više južnom šumama. To se može naći u Sjevernoj Americi, Kanadi i severne Evrope. Naravno, omiljena mjesta za gniježđenje ptica su guste četinarske šume.

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

- Ova vrsta sove vole loviti noću, ali ponekad se mogu vidjeti u toku dana. Izgleda da moja velika siva sova od onih koji nisu ništa protiv da love u toku dana - rekao je Mihal.- Ova sova nije postavljen da se igra sa mnom predugo, a odmah nakon što sam uzeo nekoliko slika doletela, - dodao je fotograf.

Velike Grey Owl od češkog fotografa Jiří Michal

- Uvijek sam želio pokazati ljudima svijetu divljih životinja, pa sam se fotografijom, kao što je to u stanju otkriti sve ljepote naše prirode i njenih stanovnika, - zaključuje Jiri Michal.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea