bo.perhegrigh.ru

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

Ove neverovatne slike pokazuju izuzetnom trenutku kada je mladi grbavi kit iskače iz vode. Retke snimke su uzeti obale jugoistočne Afrike između Mozambika i Madagaskara turistički vodič i fotograf Steven Benjamin (Steven Benjamin).

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

Foto: Steven Benjamin Južna Afrika

Prema 31-godišnji muškarac, 40-tona životinja iznenada iskočio pravo vode pored svojih brodova, što je izazvalo buru emocija mnogi turisti stoji na palubi.

- Nekoliko sekundi ogromna kita bila u zraku, a zatim bučno pljusnula u vodu - Stephen podsjeća. - često moram da se sastane sa grbavi kitovi, jer je kroz ova mjesta je njihov način. Oni su privučeni toplim vodama između Mozambika i Madagaskara.

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

- Tokom cijele naše putovanje za 20 minuta naš brod je bio u pratnji jato kitova, ali samo je odlučio da ovaj neverovatan šou. Samo sam sretan što sam bio u mogućnosti da se te snimke i pao s broda, kao što je valjani veliki val nakon njegovog pada na nas.

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

- Grbavi kit pokazao svoju snagu i moć, što je jasno ko je na tim mjestima glavnom, - kaže Benjamin, koji je stigao iz Cape Town. - Iako je grbavi kitovi je prilično česti gosti na našem putu, ali takvo ponašanje morao sam da vidim po prvi put - rekao je muškarac.

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

- Stajao sam na rubu broda, držeći kameru u ruke. Stvarno sam želio uhvatiti kretanje ovih mora divova. Ipak, nisam očekivao preokret. Ovo je bilo neočekivano i sjajno. Svako ko je bio na brodu, iskusni neverovatnih adrenalina. Pa, mi ne prevrnuti.

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

Uprkos činjenici da je Steven preuzeo snimanje morskih životinja prije samo šest godina ove slike nije uspio. Njegova profesionalna kamera osvojio je lokalni foto takmičenja. Sada on može pucati divljini na više profesionalnom nivou, piše dnevni britanski list Daily Mail.

Grbavi kit iskače iz vode obale Južne Afrike

- Fotografije ispostavilo uspješan, to je šteta da nisu u stanju da sve veličini mora divova. U 60 godina grbavi kitovi su gotovo uništeni, ali zahvaljujući novim zakonima sada njihova populacija je oko 80 hiljada ljudi.

Grbavi kit pozdravlja brod s ljudima u blizini Sydney
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea