bo.perhegrigh.ru

Štedi impala skok u prirodnom rezervatu u Bocvani

Ove nezaboravne slike napravljene u Okavango Delta, u Bocvani (Okavango Delta u Bocvani) divlje životinje fotograf Grant Atkinson (Grant Atkinson), koji je došao u močvarama Okavango, da slikaju divljih životinja.

Štedi impala skok u prirodnom rezervatu u Bocvani

Foto: Grant Atkinson

Okavango Delta je najveći svjetski unutrašnjosti delta planete. Osim toga, svoj jedinstveni karakter je da na tim mjestima postoji sudara je izuzetno plodno močvare i sušnim zemljišta u Kalahari pustinje.

Delta je postala utočište za razne životinje i biljke. I njen donji doslovno privući lutanja stada stepskih životinja poput bizona, zebre, antilope i slonovi. Među predatora koji prate ove stada - vidjeti lavove, leopardi i hijene.

Štedi impala skok u prirodnom rezervatu u Bocvani

Grant Atkinson, koji su došli u nadi da se sastane sa bogatom i raznolikom svijetu divljih životinja, ima puno više - sreo dva životinje bore jedni protiv drugih, a jedna od njih je da se iz te borbe kao pobednik.

- Mladi lavica pokušao da se prikrade starački Impala - kaže fotograf - njeno tijelo je bila napeta ... Predator je bio spreman da napadne antilopu. Stajao sam u spremnost, ne propustite dugo očekivani trenutak istine. Bilo mi je žao za Impala, ali takav je život u ovim teškim uslovima.

Štedi impala skok u prirodnom rezervatu u Bocvani

- Nakon nekoliko trenutaka je lavica je požurio direktno na žrtvu. Činilo se da antilope ne može pobjeći od svoje oštre kandže i zube. Međutim, neverovatno skakanje Impala spava njen život. Uspela je da se koprca i skok dobiti od lavica. To doslovno ispalo od nje ispod nosa, - kaže Atkinson.

- To je bio neverovatan trenutak istine - kaže čovjek. - U svijetu divljih životinja, pa čak i najveći predator na tim mjestima može ostati bez večere. I iako mi je drago da je Impala je uspjela pobjeći, ali ipak mi je žao za lavica. I iako je bio blizu uspjeha, ali antilope bio brži.

Štedi impala skok u prirodnom rezervatu u Bocvani

Prema fotograf, to je bio vrlo uzbudljiv spektakl, jer nije očekivao da će ovjeri takvu lov. - Vidio sam lavove ranije već uhvatiti plijen, ali punopravni lov sam vidio prvi put, - kaže Atkinson.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea