bo.perhegrigh.ru

Dva metra skok od smrti spašava wildebeest

Ovo Wildebeest pokazalo da je realno da se izbegne direktan napad lava. Antilope u stanju da skoči do visine od dva metra, ostavljajući gladna lavica bez ičega.

Gnu-noga skok spasio od smrti

Foto: Jacques Matthysen / Kariega Game Reserve

Ova epska bitka između wildebeest i lavovi u rezervnom okrenuo Kariega Game Reserve, u Južnoj Africi. Ova rezerva je 15-ak minuta vožnje od Indijskog okeana i smatra se dom mnogim afričkim životinjama, uključujući i poznati "Velikih pet".

A stado gnuova pasu mirno na području otvorenog savane, kada je odabrana porodica lavova. Iskusni lavica počela potraga. Jedna od žena bacila antilopa, ali to na iznenađenje lavica skočio oštro do dva metra.

Gnu-noga skok spasio od smrti

I, bez obzira na snagu i ozbiljnost antilopa lav pobjegao iz uporan kandži. Ovaj događaj je održan ispred Park Rendžers i divlje životinje fotograf Jacques Matthisena (Jacques Matthysen), koji su došli u Wildlife Park na slikaju afričkih lavova.

Gnu-noga skok spasio od smrti

Prema 36-godišnji fotograf, wildebeest često ne uspevaju da izbegnu oštre očnjake i kandže lavova. Međutim, ovaj slučaj je indikativan. - Wildebeest zaista pronašli odličan način da se izvuku iz lavica - kaže Jacques.

Gnu-noga skok spasio od smrti

- Bio je to savršen bijeg, spasio život životinje. Na lice lavica stalo iznenađen i razočaran u isto vrijeme! Ovo nikada nisam vidio. Imao sam sreću da sam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, tako da sam imao vremena da bi ove spektakularne slike - kaže fotograf.

Gnu-noga skok spasio od smrti

Private Reserve Kariega Game Reserve prostire se na površini od 10 hiljada hektara i je dom za mnoge životinje. Nalazi se u Eastern Cape, drugi po veličini pokrajina Južne Afrike. Ovo je zemlja izvanrednih pejzaža: planine Drakensberg, meka konture zelenih brežuljaka, žuta pijeska savane i doline rijeke plave vene.

Gnu-noga skok spasio od smrti

Na području ove neverovatne ekosistema može zadovoljiti najpoznatijih afričkih stanovnika - to lavovi, slonovi, nosorozi, leopardi, bivola, divlja zvijer i mnoge druge poznate životinje.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea