bo.perhegrigh.ru

Divlje životinje na Aljasci slike Tim Plowden

Robusni obala Aljaske, Sjedinjene Države su velike države, je dom najneverovatniji divljih životinja u Sjevernoj Americi. Tokom kratkog perioda kada zima povlači, sva živa bića moraju imati vremena da se pripreme zalihe, podigne potomstvo i uživati ​​na suncu, dok ponovo ne hladnog vremena.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Foto: Tim Plowden / Alaska

Ovaj izuzetan niz slika koje je britanski fotograf-prirodnjak Tim Plaudenom (Tim Plowden), koji je došao na oštre ivice da uhvate misteriozni svijet divljih životinja na Aljasci.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Tim Plowden, koji je odrastao uživajući u ljepoti Chiltern Hills, već je uspio da posjeti mnogim dijelovima naše planete. Na primjer, u Nacionalni park Norfolk Island (Otok Norfolk Nacionalni park), u Australiji, je putovao širom Južne Amerike i SAD-a, ali je njegov najveći san je uvijek ostao Aljaske.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

A sada njegov san se ostvario. On je otvorio novi svijet pun zagonetki, ispitivanja i beskrajne ljepote. On je posjetio daljinski obale, diže visoko u planinama, uvukla preko tundre u potrazi za najspektakularnijih trenutaka.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

- Faune šumskih površina i tundra na Aljasci je nevjerojatno raznolika - rekao je Englez. - Postoji samo krznom životinja, postoji oko 20 vrsta, od kojih je većina odnosi na predatora. Ovdje možete pronaći poznate Wolverine, kune i drugih mustelids.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

- U šumi i planinskim područjima Aljaske, kao u šumi, možete pronaći različite vrste kopitari, kao što su Caribou - North American jelena. I nije bilo teško da uhvate caribou, jer imam bogato iskustvo u jelena koji žive ovdje u Britaniji snimanja - fotograf kaže.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

- Nisam mogao naći samo na predivnom mjestu i odabrati najbolje vrijeme da biste dobili prekrasan sliku. Tako da mogu reći da moje iskustvo i znanje stečeno ranije, jedinstveno korisno za mene na Aljasci.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

- Važno je napomenuti da je Aljaska divlje životinje je nevjerojatno prekrasna! I ja sam sretna što sam bio u mogućnosti da joj dodirne ljepote i misterije - svoje utiske Tim Plowden.

Divlje životinje na Aljasci Tim Plowden slike

Foto: Tim Plowden / Alaska
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea