bo.perhegrigh.ru

Rapid torpedo

Prekrasna plava Kingfisher krila oduzet za povećanje brzine, brzo uranja u vodu ... i onda nakon nekoliko trenutaka ponovo lebdi u zraku, držeći svoj plijen u kljunu!

Rapid torpedo

Foto: Joe Petersburger / na Daube Delta u Rumuniji

Bez obzira na sve tehničke poteškoće u, mađarski fotograf Joe Petersburgeru (Joe Petersburger) ipak je uspio obuhvatiti cijeli niz od ovih neverovatnih trenucima lova, jedan od najuspješnijih ribolovaca planeta.

CS je postignut u delti Dunava u Rumunjskoj (Daube Delta u Rumuniji). Slika prenese preciznost lov Kingfisher, koji će preživjeti potrebu da jedem svaki dan 10-12 ribe, što predstavlja 60 posto svoje težine - to je pod uvjetom da u tom periodu nije imao potomaka.

Rapid torpedo

Prema g Petersburgera, snimanja ptica došlo upravo za vrijeme sezone parenja. Kako bi se povećala vjerojatnost pojave Kingfisher na određenom mjestu ribnjak 35-godišnji fotograf je koristio mamac. I upalilo je. Joe je mogao samo da čekati, kada je ptica, privlači hrana, zaronite u željeni dio jezera.

- Na Kingfisher ubrzan metabolizam, tako da je aktivno lovi tokom dana - kaže Joe Petersburger. - Posebno je puno truda ptica odnosi kada ima malo ribe. Evo, kako kažu, ne pofilonit!

Rapid torpedo

- Kingfisher - vrlo brzo ptica. On radi tako brzo da naše oči i mozak jednostavno nema vremena za obradu ono što vide. Za mene je to bilo otkriće da vodomari nikada prave greške u lovu. Ako ptica ima za cilj proizvodnju, uvek ga uhvati.

Dakle, za mene je bilo vrlo važno da ne propustite stvar, kao drugu šansu Kingfisher - jednostavno neće dati! Mnogi ljudi vjeruju da sam slikati koristeći zamke kamera sa posebnim laserskim znamenitosti, ali to nije.

Rapid torpedo

Prije pokušaja pucati na ovaj ili onaj životinja Dugo sam proučavao njegov život i navike, pa tek onda slikati. Nakon studija ponašanje, nije potrebna nikakva posebna oprema, samo kameru.

- Ja uvek da mnogo vremena provode za pripremu i očekivanja. Bez toga jednostavno ne može učiniti, ako želite da biste dobili odlične snimke. Za mene, svaki primljenu sliku - što je pravo otkriće - objašnjava Joe.

Rapid torpedo

- Kada SRA na kapi vode na mokrim perja ptice, svoju poziciju i plijen u kljunu, znate - to je sreća! Ranije nisam iskusio ništa slično, a sada ne mogu bez!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea