bo.perhegrigh.ru

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

Očajna vremena traže očajničke mjere. To je upravo ono što se dogodilo sa Impala, pokušajte izbjeći napade dva gepardi, njen progonitelja.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

Foto: Samantha Pittendrigh / Nacionalni park Kruger u Južnoj Africi

Antilopa u punoj brzini je sleteo u otvoreni prozor automobila u pokretu sa turistima! "Trka za opstanak" je zarobljen na kameru u Nacionalnom parku Kruger (Nacionalni park Kruger u Južnoj Africi) u Južnoj Africi.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

Uplašeni životinja bila na rubu smrti kada spremanja prozora koji se otvara pred njim - doslovno. Impala izjednačila sa autom punim turista, i bukvalno leteo kroz otvoreni prozor. Geparda je da joj je skoro uhvatila, jedva imao vremena da uspori i skoro pao pod kotačima automobila Toyota Prado.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

Prva gepardi jurio čitav krdo impala, ali nakon nekog vremena jedan od antilope i predatora iza njega odabrao kao glavni žrtve. Sve akcije odvija pravo na autoputu, uz koju se preselio automobil s turistima.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

U jednom od tih mašina bila je 20-godišnja Samantha Pittendray (Samantha Pittendrigh), koji je takođe zatvorene sve traganje na aparatu za svoj mobilni telefon. - Najvjerojatnije, antilope uskočio u automobil nije posebno - kaže djevojka - ona jednostavno nije imao vremena da se uspori i velikom brzinom letio u stražnjem dijelu putničke automobile.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

- Prvo, on je vidio bježe impala, nismo razumeli šta se dešava. Tek kada su vidjeli gepardi, onda smo shvatili da je lov postao svjedoka. Na jadnu životinju iskočio iz grmlja i letio u auto, a onda smo čuli glas jedne djevojčice: "Ona je u autu, ona je bila u autu!" Kroz otvorena vrata automobila se to desi snimio mladić koji je vjerojatno bio i član sedam.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

Ljudi koji prate druge automobile počeo vikati da su otvorili vrata. U zbunjenost jedan od putnika i dalje mogla otvoriti suprotno vrata i pusti antilope na slobodu. Cheetah je u blizini i zbunjeni gledao scenu, ali nisu jurili Impala.

Impala je skrivena od jurnjave u automobilu sa turistima

- Moja porodica je vrlo ljubomoran na činjenicu da sam bio u mogućnosti da ovjeri takvu scenu - kaže Miss Pittendray. - U svim godinama koje su moji roditelji došli ovdje, oni nikada nisu bili u stanju da vide nešto ovako, a oni dolaze ovamo redovno. To se dogodi jednom u životu.

Video: Samantha Pittendrigh / Nacionalni park Kruger u Južnoj Africi

Samo smo sreće da smo se našli na ovom mjestu u ovom trenutku. Drago mi je da je sve gotovo, iako i me proganja blagi osjećaj krivice pred geparda.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea