bo.perhegrigh.ru

Neočekivani susret sa div nilski konj

Koliko često smo u mogućnosti da se slike sa životinjama u kojima su prikazani na najneočekivanijim trenucima svog života? Ali amaterske prirode fotograf Dee Ann Roelofz (Dee Ann Roelofsz) veoma srećna žena sastao sa giganta, koji je iznenada pojavio iz ribnjaka, plašenje male afričke Yakan.

Neočekivani susret sa div nilski konj

Foto: Dee Ann Roelofsz Moremi Game Reserve

Dugonoga ptica iz reda Charadriiformes odmah izašli na petama, znajući da ne smijemo zadržavamo ovdje. Prema fotograf je nilski konj izgledao prilično sladak, pa čak i umjetnički. Njegovo lice i glava prekrivena algama plutajućim paprat zove gigant Salvinia, ili Karibima korova.

Neočekivani susret sa div nilski konj

U stvari, Karibima korova (eng. Kariba korova) odnosi se na invazivne vrste širi preko afričkog kontinenta kao rezultat aktivnosti osoba u rodnom je Brazil. Cijelu površinu jezera bio je prekriven ovom zelenilom na kojima su prikazani stvar nilski konj glavu.

Neočekivani susret sa div nilski konj

Fotografija je snimljena u rezervi Moremi (Moremi Reserve), da je u Okavango Delta (Bocvana), a ostatak slike su snimljene u Kruger (Nacionalni park Kruger) National Park, Južna Afrika.

Neočekivani susret sa div nilski konj

- Bio sam jako sretan što sam uspio snimiti ovu neobičnu trenutak - kaže bivši dizajner enterijera, 55-godišnji Dee Ann Roelofz. - Šef veliki gigant tako iznenada pojavila iznad vode, koji uplašila afričke yakanku (latinski:. Actophilornis africana), Lov u blizini. Ptičica odlučio na bijeg.

Neočekivani susret sa div nilski konj

- Možda je neko ne voli nilskih konja zbog teških karaktera, ali čini mi se da je bilo najslađe stvorenja. Glavna stvar ne smeta mnogo. Ove velike životinje su sretni da pozira za mene, a ja, naravno, uhvatiti trenutak! - smeje gospođa Roelofz.

Neočekivani susret sa div nilski konj

- Dombo Hippo Bazen u Moremi Reserve - mjesto gdje puno nilskih konja, oni su bukvalno svuda. Zanimljivo, ovo je prvi rezervat u Južnoj Africi, afričkih plemena na svojoj teritoriji. Ime "more", bio je u čast plemenskih vođa - rekao je fotograf.

Video: Kruger prizori
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea