bo.perhegrigh.ru

Poznati konji Camargue

Na ovim prekrasnim slikama hvata neravan ljepotu divlje bijele konja, galopirajući kroz močvare na jugu Francuske.

Poznati konji Camargue

A stado bijelih konja juri za vijke Kamaraga. Park prirode Camargue / Marco Carmassi

Fotograf Marco Karmaza (Marco Carmassi) morao da luta kroz močvare za više od dva dana prije nego što je pronašao krdo divljih konja kamaragskih, nazvan po području u kojem žive.

Camargue rezervat prirode (Park prirode Camargue) - pravi raj za mnoge životinje i ptice, čudesno sačuvan na području gusto naseljenom južnoj Francuskoj. Ova neverovatna čarobnu zemlju, koja je zaštićena od piercing zime sjeverozapadnog vjetra (maestrala) planinama Provanse, grije topli dah Mediterana. Ova zemlja čudesno uspio sačuvati svoju divlju prvobitni izgled.

Poznati konji Camargue

Park prirode Camargue / Marco Carmassi

Kamaraga na jugu, gdje su vode slani more lagune, gdje gotovo da nema vegetacije. To je ogromna dolina sa močvare, slana jezera, ušća i trska. Ovdje obilje flamingosi, patke, čaplje i druge ptice i životinje su od interesa ne samo za turiste, ali i za naučnike i istraživače iz različitih zemalja, proučavajući lokalne flore i faune.

Poznati konji Camargue

Park prirode Camargue / Marco Carmassi

Ali glavna atrakcija ovog područja su bijelom konju. Oni su kao američki Mustang. Iako konj Kamaraga nije divlje, nego divlji. Ostaci slomljenih konjice, sklonili u lokalnoj močvarama u danima srednjovjekovnih ratova.

Poznati konji Camargue

Park prirode Camargue / Marco Carmassi

Za mnoge stoljećima, slobodan život, ova konji su navikli na slobodu i tokom cijele godine oni pasu na močvare i livadama ogromne delta. Ovaj prizor juri plitke bijele konje sa teče grive na vjetru i repa se ne može zaboraviti. Oni su pravi ukras rezervata.

Poznati konji Camargue

Park prirode Camargue / Marco Carmassi

Najzanimljivija stvar je da su ove ždrebad rađaju kamaragskih mustanga sa vrana ili tamnu boju zaljev i samo četiri godine postaju myshastymi, odnosno sive boje. I, što prilično stariji, oni postaju lakši, dobija boja čisto bela.

- Da budem iskren, - kaže 48-godišnji fotograf - Ja sam jako strah pri pogledu na veliki krda. On mi je prišao velikom brzinom, i činilo se na ivici zatopchet mene.

Poznati konji Camargue

Park prirode Camargue / Marco Carmassi

To su bile prve fotografije divljih konja zarobljenih Mark, ranije nikada nije imao priliku da se sastane sa ovim životinjama. On je bio vrlo zabrinut da njegova kamera neće napraviti dobar snimke. Ali, sreća je bila na njegovoj strani, a slike ispalo super.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea