bo.perhegrigh.ru

Pas koji razumije tisuću riječi

Grad Spartanburg (Spartanburg), smješten u Južnoj Karolini (SAD), postao poznat u cijeloj zahvaljujući zemlje na jednom od svojih četveronožnih stanovnika.

Pas koji razumije tisuću riječi

Devet godina rase granice koli pod nazivom Chaser (Chaser) ostvaruje više od 1000 riječi. Osim toga, lako razlikovati odgovarajuće imenice i zajedničke imenice i glagola.

Vokabular pas zaliha konstantno raste, a ima sposobnost da logički razmišljati i donositi odluke u skladu s tim, kao što se ranije mislilo, kao što je to bilo na snage samo majmuni i delfini.

Pas koji razumije tisuću riječi

Tako neverovatan znanje psa je dužan od životinja psihologije na koledžu Vofforda (Wofford College u Spartanburg), 85-godišnji John Pilli (John Pilley), koji je nakon odlaska u penziju se bavi sa psom svaki dan.

Pas koji razumije tisuću riječi

Prirodno je da se takav neverovatan uspeh odmah dostigao psa, a ne za jedan dan. Chaser je postao poznat 2011. godine, zahvaljujući članku "Behavioral procesi", objavljen u časopisu.

Pas koji razumije tisuću riječi

Psa naučili da se druže nove riječi s poznatih predmeta i mogla bi se svrstati u kategorije. Na primjer, znajući da su loptice su "igračke" kategoriju, ali je dobro poznati "frizbi" To više nije uključena u cijenu.

Pas koji razumije tisuću riječi

Pas je ušao u kuću John Pilli 2004. godine u 2 mjeseca starosti, sada, deset godina kasnije, pas čudo naučio, ne samo da se napravi razlika između klasa objekata, ali i imati na umu dva koncepta istovremeno. Sada psiholog obavezao da će naučiti Chaser sintaksa!

Pas koji razumije tisuću riječi

- Isprva, samo sam trenirao psa poslušnosti naredbe, kao što su "Sit!", "Dolje!" "Stani!" - kaže John Pilli. - A onda je ovladao druge komande, kao što su "Jedi!", "Walk", a drugi "Puzi!".

Pas koji razumije tisuću riječi

- Od samog početka treninga koristio sam pozitivno pojačanje, ali onda postupno napušten ove metode. Sada Chaser lako bez poslastice. Sva nastava se održava u okviru igre i to radi odlično.

Pas koji razumije tisuću riječi

Ranije, dr uglavnom radio sa štakora i golubova, a onda prešao na psima, uključujući i njihove više mogućnosti učenika. Prvi je bio pas Yasha (Yasha), koji je umro 1990., ostavljajući duboku ranu u srcu profesora do Chaser.

Pas koji razumije tisuću riječi

- Ona ima veliku žeđ za znanjem, - kaže John Pilli u jednom razgovoru s novinarima MailOnline. - Dogovorili smo se za pet sati dnevno! Ponekad mi padne sam od iscrpljenosti, a njen samouvjeren.

Video: John Pilley

- Chaser - najčešći pas - kaže psiholog. - Nadam se da će ljudi biti više bavi svojim ljubimcima, naučiti ih nešto novo. Ja ne mislim samo znajući riječi, ali i proučavanje svog psa. Saznati što će učiniti vaš pas sretan, i pustiti ga da se razvije.

Video: John Pilley
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea