bo.perhegrigh.ru

Adelie pingvina sa otoka đavolji

Ove izvanredne slike snimljene divljač fotograf Adam Gibbs (Adam Gibbs) na Đavolja Island, u Weddell moru (Antarktika), pokazala je blizak odnos između dva Adelie pingvine.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

Foto: Adam Gibbs / Devil`s Island

Adam je došao na Antarktik pucati glečera, ali nije očekivao da će prisustvovati ovoj dirljivoj sceni. Jedan od pingvina je trebalo učiniti na teži način, da bi svoju djevojku, koja je bila na obali nekoliko stotina metara.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- Isprva sam primetio stoji sam na santu leda pingvin, odnosno sam vidio njegovu siluetu. On je bio nekoliko stotina od obale, - kaže Adam Gibbs. - Bird je zurio na obali, pokušavajući da vidi gdje mu je djevojka.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- podsjetio sam ovaj Penguin Monty od Božića Upravnik kompanije John Lewis. Sentimentalna priča dječak Sam i njegov prijatelj, pingvin Monti, u kratko vrijeme postala je YouTube hit i prikupila više od 15 miliona pregleda.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- Ova priča je o ljubavi i prijateljstvu odmah podsjetio me, čim sam to vidjeli usamljeni Adelie pingvina. Bilo je to kao pravi kao Monti. Pogledao sam ga, i na glavi melodiju zvučalo «Real Love» John Lennon.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- Za nekog vremena, pingvina stajao nepomično. Glava mu je bila podignuta visoko. Činilo se da je pogledao na nebo sa molbom za pomoć. Ali trenutak kasnije moje Monti počeo brzo kreću prema obali. Shvatio sam da je odlučio o izboru prijatelja.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- Ona ga je također želio. I onda, na kraju, ptica upoznali. Oni su bili sretni! Trčali i kliznuo duž leda, a zatim pala u vodu. Adelie Penguins (lat. Pygoscelis adeliae) - jedna od najčešćih vrsta pingvina koji žive na Antarktiku.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

Ime "Adele" je zbog francuski istraživač Dumont d'Urville (fr. Dumont d'Urville), Ko ih je nazvao u čast njegove supruge Adele. Prema Gibbs Adam stigao u Vražji otok u Britanskoj Kolumbiji (Kanada), vidi vrlo impresioniran s njom.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

- To je bio vrlo dirljivu priču koja će ostati u sjećanju zauvijek! - istakao kanadski fotograf.

Adelie pingvini sa Đavolje Island

Foto: Adam Gibbs / Devil`s Island
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea