bo.perhegrigh.ru

Polarni medvjedi na Arktiku rezerve

Obično se navikli na pozadini uobičajene bijele snijega i porodica polarnih medvjeda prikazana je u narančastom i žutom pozadinom šarene horizonta. Čini se da je ovaj par diveći se veličanstven zalazak sunca životinje na Aljasci.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

Foto: Sylvain Kordije / Arctic National Wildlife Refuge

Ove izuzetno divne slike mogli napraviti francuski fotograf-prirodnjak Kordije Sylvain (Sylvain Kordije) na Arktiku National (Arctic National Wildlife Refuge), nalazi se u blizini sela Kaktovik (Kaktovik).

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

67-godišnji fotograf proveo tri sedmice u rezervi, gdje je uspio ne samo uživati ​​u ljepotama netaknute prirode, ali i da se upoznaju sa porodicom polarnih medvjeda.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

Tokom tog vremena, Sylvain Cordier, naoružan sa svojom kamerom i specijalni objektiv, nalazi nedaleko od životinja u nadi da će on biti u stanju da snimi jedinstvenih snimaka. Kao što možete vidjeti, najbolje slike su dobijeni u vrijeme zalaska sunca.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

- Medvjedi kao da gledate zalazak sunca, a čini se da uživaju u veličanstvenom lepotu trenutka - kaže francuski fotograf, koji je došao na Aljasku iz Alsace (Alzas). - Da budem iskren, to je zaista bio prekrasan prirodni spektakl! Radi takav trenutak vredi živeti!

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

- U stvari, slike polarnih medvjeda je vrlo opasno i rizično, ali sam imao sreće, možda zato što imam poštovanje ovih životinja. Pokušao sam da budem miran, pridržavanje zakona prirode. Možda je to razlog zašto većina od majke medvjeda dozvoljeno da nju i njene potomke gledati.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

- Iako medvjedi su prilično veliki, ali to ne znači da medvjed ne će ih zaštititi. Ona me vidio kad sam bio u svom čamcu, ali su reagovali na moje prisustvo povoljno.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

- Medvjedi su opuštena, njihovo ponašanje je potpuno prirodno. Oni su se kretali, igranje, ili samo opuštanje na pozadini sunca postavke. Bilo je super!

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

- Oko 18:30, datum sam svoj brod i čekali zalazak sunca, samo sam morao da se nadam da će medvjedi kreću u pravom smjeru za mene. I tako se dogodilo - predivan zalazak sunca i polarni medvjedi sjedi na njegovu prošlost. Atmosfera je bila izuzetna!

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

Nacionalni park Arktiku, na površini od 78 051 km, nalazi se u sjeveroistočnom dijelu Aljaske u regiji North Slope Aljaske (Alaska North Slope) u North Slope Borough (North Slope Borough), Sjedinjene Američke Države. Ovaj rezervat je najveći rezervat u zemlji. Njegova administracija se nalazi u Fairbanks.

Polarni medvjedi od Arktika Reserve

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea