bo.perhegrigh.ru

Vesela medvjed iz Madrida zoo

Ove funny grizli Slike su snimljene ruski fotograf Andrej (Madrid Zoo) Slepnevo u Madridu Zoo, tokom svog puta u Španjolsku. Grizzlies su North American podvrsta mrkog medvjeda, a odlikuje se jogunaste karakter.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

Foto: Andrey Slepnev u Moskvi, Rusija

Grizzly je među deset najagresivniji i divlji predatora na planeti. Čak i latinsko ime "horribilis" se prevodi kao "žestok i strašno." Ali, kao što se vidi po ovim fotografijama, ovaj medvjed španskog zoološki vrt nije.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

31-godišnji fotograf iz Moskve nisu mogli vjerovati svojim očima kada sam prišao kavezu, on je vidio ogroman grizli koji mahnu šapu. U prvoj prijateljskoj medvjed lutao kroz prostor, a zatim sjeo ispred tijela i postao valovit maše ogromnu šapu, prema britanski list The Daily Mail.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

- Nosim izgledao vrlo zadovoljan, činilo se da uživa pažnju prolaznika, - kaže Andrey Slepnev. - Što više ljudi mašući rukama kao odgovor na medveda, više je nespretna. Izgledalo je jako smiješno. Seo je i mahnuo šapom za oko tri minuta, a zatim drugi medvjedi su počeli kopirati njegovo ponašanje.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

Prema Rusima, prije nego što je mogao vidjeti nešto slično samo u cirkusu. Vjerovatno grizlija, čime se mole tretira posjetitelja u park, koji bi mogao stajati dugo izvan kaveza.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

- Bio sam jako drago da sam bio sa kamerom, a ja sam uspio da uhvati divan i dobroćudan medvjeda. Nakon što je bio u Madridu Zoo, gospodin Slepnyov vidio koliko su stanovnici Madrida ljubavi medvjeda, nije ni čudo da je grb i zastava Madrida prikazuje medvjeda.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

Važno je napomenuti da je zvanični simbol glavnom gradu Španije je "The Bear i Strawberry drvo". I na centralnom trgu Puerta del Sol (španjolski. Puerta del Sol) Da li je svoju verziju, od bronze i kamena, postavljen 1967. godine.

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

Zašto i za ono što su medvjed (neki kažu da je medvjed) i Arbutus uključeni u grb, jasno tako da niko ne zna. Ovaj ili onaj način, ali "The Bear i Strawberry drvo" su poznati u cijelom svijetu, a jedan od najpopularnijih imena glavnog grada Španije je dugo bila "Grad medveda i stablo jagode."

Vesela medvjeda iz zoološkog vrta u Madridu

Foto: mygesh.ru
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea