bo.perhegrigh.ru

Porodice idila

Umorna majka medvjed legao da se odmori na bijelu snijegu, dok je njen sladak medveda mladunci veselje i sudarati oko nje, ne dajući joj trenutak mira.

porodice idila

Majka medvjeda i tri mladunca u Wapusk Nacionalni park / Matthias Breiter

Na divne fotografije prikazuju tri bijele mladunce koji su se rodili prije samo tri mjeseca. život djecu je potpuno zavisna od njihove majke, koja je sada ima teško: vodeći računa o cjelini legla počiva isključivo na to.

Medvjedi su i dalje vrlo mala i ranjiva: oni zahtijevaju stalnu pažnju i zaštitu. Dipper sat je na čeku, ispitivanje okoline i mirisalo. Uz to majka djecu osjećati sigurno, što se na sve vrste nestašluka.

porodice idila

Ove pozitivne slike su koje je fotograf-prirodnjak Breyterom Matthias (Matthias Breiter) u Nacionalnom parku Wapusk Nacionalni park (Wapusk Nacionalni park) u provinciji Manitoba, Kanada. - Bio sam vrlo sretan - kaže fotograf - bio sam u mogućnosti da se približi mladunce na prilično maloj udaljenosti i dobiti velike slike.

- Dirljivo odnos između belog medveda i njenu djecu ne bi me ostaviti ravnodušnim, samo sam morao da ih uhvate. To nije svaki dan vidite -, oduševljeno Matthias.

48-godišnji fotograf iz Kenora, Ontario, je pripremio put. - Park Wapusk Nacionalni park - jedino mjesto gdje možete slikati polarnih medvjeda. Sve fotografe žele da dođu ovamo, ali ne svi od njih su sreće što sam imao sreće. To je rijedak između medvjeda sa potomstvo, pa čak i rjeđe - da mu se približimo na tako blizine.

porodice idila

- Bear-majka je bila vrlo brižan i nježan. Ona je stalno lizati svaki od mladunce, neka se penju preko, a oni, pak, nije joj mir sa svojim igrama i šalama.

- To je neverovatno, snositi sve to vrijeme tiho ležala u snijegu i nije se miješao u njihovim igrama i svađe. Znala je da sam bila blizu, ali nije obraćao pažnju, ili barem pretvarao da me ne primeti. Međutim, mladunce nije dozvoljeno da se udalji od više od nekoliko metara.

Prema fotograf, koji je i biolog, proučavajući polarni medvjedi, ovo su neke od najboljih slika polarnog medvjeda, što je on ikada mogao učiniti.

porodice idila

Wapusk Nacionalni park je jedan od najudaljenijih i divlje dijelovima Kanade. Ovaj park je osnovan 1996. godine i nalazi se 45 km južno od Churchill (Manitoba) na obali Hudson Bay. I to je izuzetan, ime - Wapusk - prevedeno na jezik (Algonquian jezik grupa grupa, što je uobičajeno u Kanadi) Cree znači "polarni medvjed". To i ne čudi, jer je glavni i brojni stanovnici parka su polarni medvjedi.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea