bo.perhegrigh.ru

Devil Eyes u tami

Ove fotografije strašne stvorenja sjajnim crvenim očima su snimljeni kamerom tokom svog lova u vodama rijeke shoaled odmah nakon zalaska sunca.

Devil Eyes u tami

U zasjedi: Alligator vreba na svoj plijen. Foto: Larry Lynch / Myakka River State Park na Floridi

Nije bilo kiše dugo, toliko je nivo rijeke pala. Ovaj ogroman aligator, ovo praistorijsko čudovište tiho laže, skriva, čekajući sledeća žrtva.

Niz slika je napravio fotograf-prirodnjak Larry Lynch (Larry Lynch) na Myakka River National Park Myakka River (Myakka River State Park) u blizini grada Sarasota (Sarasota), Florida, Sjedinjene Američke Države.

Larry je bio jedan od dobitnika "najbolja slika godine". Takmičenje je u organizaciji Prirodoslovni muzej (Natural History Museum) u Londonu. Slika je pod nazivom "Upozorenje Night Light» ( «Upozorenje Night Light»). Prema publikaciji National Geographic fotografiju njega sa aligator je postao jedan od najboljih snimaka divljih životinja za April 2012. godine.

Devil Eyes u tami

- Meni sreću, zahvaljujući kojima sam uspjela slikati ove impresivan momak - rekao je Larry. U to vrijeme, rijekama Myaka dolinu dugo nije bilo kiše, a staza prilično postala plitka, gotovo kao vrijeme suše.

- Reptil očigledno bio u mrtvoj sezoni zbog male količine vode u rijeci, jer bi u suprotnom primetio. I tako sam "apsolutno nema rizika" snimio ovu fotografiju koristeći minimalne blic. Aligator nije pokrenuo, a ja imam veliku fotografiju impresivan čudovište sjajnim crvenim očima. Ovo strašno sjaj je impresivan! - Divim se Larry.

- Aligatora dobro vide u mraku, to im daje prednost u odnosu na žrtve, više su majstori kamuflaže, što povećava šansu za uspjeh. Da biste dobili ove slike, morao sam da dožive mnogo "zabave". Sve u močvari u, a ne kreće nekoliko metara od opasnih predatora jede dosadnih komaraca, sam sjedio i razmišljao o tome kako napraviti dobar hitac, a istovremeno ne bi postao večeru.

Devil Eyes u tami

Myakka River - popularni američki nacionalni park. On je jedan od najvećih i najstarijih državnih parkova na Floridi. Na području parka prolazi kroz 57 km šuma, stepa i vijak. Ona privlači tisuće turista koji žele da se dive ljepoti lokalnih divljih životinja. Ali ne zaboravite da je Myakka River dom brojnim aligatori koji s pravom naselili u većini svojih regija i da su glavna atrakcija ovog parka.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea