bo.perhegrigh.ru

Bears Kronotsky rezerve

Fotograf Igor Shpilenok već nekoliko godina radio u nadzornik u Kronotsky rezervat prirode. Čovjek voli da lutaju teritoriju rezerve i posebno poznate Dolina gejzira, što je uobičajeno da vidi mrkog medveda.

Bears Kronotsky rezerve

Igor Shpilenok

Tokom svoje karijere, Igor je prikupio puno jedinstvenih fotografija u naturi, a nedavno je neke od njih su objavljeni na stranicama Dailymail stranice. Punu verziju novosti možete vidjeti ove slike ...

Igor kaže da je sastanak sa medvjeda utisnut na samom prve fotografije, sjetio ga za cijeli život. Potapych doslovno niotkuda. Igor je bio u dolini gejzira, a sve oko njega bilo obavijen maglom. Odjednom, par klubova pojavio masivne figura, i Igor, pokazujući objektiv, video je mrkog medvjeda, koji je gospodar omotača zalutao negde na svoja posla.

Bears Kronotsky rezerve

Fotograf uvjeren da proći nezapaženo od strane medvjeda, i odlučio da ga prati. U narednih nekoliko sati, Igor gledao kao medvjed prvi pecao i jeli, a onda, nakon što je ispunjen trbuh, zaspao u sredini doline gejzira.

Bears Kronotsky rezerve

Generalno, Kronotsky rezerva smatra medvjedast ruba, tako da ne čudi da je nakon nekog vremena, Igor sastao se sa druga dva medvjeda - medvjed i svoje mladunče. Oni mirno hodao po Dolina gejzira. Medvjed povremeno prestao jesti komad drugim biljem, ali imajte u ovom trenutku zabavljao se s neskrivenim zadovoljstvom bore u vodi.

Bears Kronotsky rezerve

U jednom od svojih krugova sljedeće Igor sreće da gleda drugi mrki medved. Muško nesebično se kupao u rijeci i nisu ni primijetili fotografa.

Bears Kronotsky rezerve

"Prvi put sam posjetio tu u 2004. godini. Stvarno mi se sviđa lokalnog karaktera, a tri godine kasnije sam se vratio ovdje. Ljepota Kronotsky rezerva me očarala, i odlučio sam da postanem čuvar. Od tada, moja porodica i ja živim nedaleko od rezervi, a ja gotovo svakodnevno događa na svojoj teritoriji. Volim da gledam medvedi u Dolini gejzira. U blizini je mnogo bobica i pinjolima, tako da su medvjedi su stalno na ovim prostorima ", - kaže Igor.

Bears Kronotsky rezerve

Kronotsky Reserve je jedan od najstarijih rezervi u Rusiji. Ona je osnovana davne 1934. godine i nalazi se u istočnom dijelu Kamčatki. Ukupna površina rezervata 1 147 619,37 ha.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea