bo.perhegrigh.ru

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

Činjenica da su svi članovi mačke su vrlo radoznali, morao bi 31-godišnji Australijanac fotograf Bobby-Jo Clow (Bobby-Jo Clow), koji je stigao u Nacionalnom parku Serengeti, Tanzanija, u istočnoj Africi za snimanje divljači.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

Foto: Bobby-Jo Clow / Nacionalni park Serengeti u Tanzaniji

On je uspio da neverovatnih fotografija geparda, pokupiti svoj automobil. Čovek je bio na safariju kada iznenada, niotkuda, pojavio se radoznali mladi geparda.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

Nakon hodanje malo haube automobila, životinja nije oklijevao da skoči na krov i gurnuo glavu u otvoreni šaht i je radoznalo gledao putnike. Bobby-Jo Clow odmah počeli da pucaju, da uhvate ovom izuzetnom trenutku.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

zatvarača zvuči pomalo uplašen predator, počeo je da objavi šištanje i ogoljeno njegov ogroman očnjake. Međutim, nakon nekoliko trenutaka geparda smirila i počela da se mirno šetaju na SUV-a. Prema fotograf, niko u ovoj situaciji nije povrijeđen - svi su živi i zdravi!

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

- Ova mlada Cheetah ponašao prilično mirno, - kaže Australijanac - osim jednom prosikta i ogoljeni zube na mene. Ali ja se ne bojim, kada je velika mačka gleda dole na mene.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

- Naprotiv, u tom trenutku sam osetila divan osjećaj koji se ne može opisati, ali da to nije strah - rekao je Bobby Joe. Ja čak ne mogu zamisliti da se tako nešto moglo dogoditi meni. Bilo je to neverovatno iskustvo koje nikada neću zaboraviti.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

- To je zajedništvo sa divlja mačka me je jako sretna! - čovjek je priznao. - Pogledao je u automobilu, pokušavajući da vidimo ko je u autu. Moje ruke su mi se tresle od viška adrenalina, ali nisam uklonite kameru i nastavio pucati.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

Najvjerojatnije, gepard popeo u SUV da biste dobili dobar pregled područja. Tutte velike grabežljive mačke pri pokušaju da potraži svoj plijen. Da bi zadovoljili svoju radoznalost, i malo gleda okolo, mlada mačka ubrzo uklonjena svojim poslom.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

I australski fotograf je bio sjajan, gotovo savršen, kako sam kaže, fotografije najbrže predator na svijetu.

Sastanak sa Cheetah u Nacionalni park Serengeti

Foto: Bobby-Jo Clow / Nacionalni park Serengeti u Tanzaniji
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea