bo.perhegrigh.ru

Društven mladi gorile od Virunga Park

Unatoč činjenici da je ovaj dvogodišnji beba planinski gorila iz porodice Sabino (Sabinyo), igrajući u šumu bambusa Virunga Nacionalni park (Virunga Nacionalni park), Ruanda, i živi u udaljenom planinskom području centralne Afrike, daleko od civilizacije, to je sa zadovoljstvom i bez straha predstavlja za kameru.

Društven mladi gorile od Virunga Park

Foto: Peter Stanley / Nacionalni park Virunga u Ruandi

Prema Peter Stanley (Peter Stanley), 39-godišnji divlje životinje fotograf, ova beba je zaista urođeni model talent.

Društven mladi gorile od Virunga Park

- Ovaj klinac je pokazala pred kamerama sve svoje umjetničke i akrobatske vještine, - kaže fotograf dopisnike objavljivanje Daily Mail. - A što je najzanimljivije, to je apsolutno ne boji ljudi, ali u tim mjestima još uvijek postoje krivolova bandi.

Društven mladi gorile od Virunga Park

Klinac je bio prilično maloj udaljenosti od grupe biologa i turista koji dolaze na ova mjesta za vidjeti planinske gorile čije je danas populacija je mnogo straha.

Društven mladi gorile od Virunga Park

Većina impresioniran otac klinac, veliki srebrni alfa mužjak po imenu Guhonda (Guhonda), koji je težak oko 223 kilograma! Kao što je predložio od strane stručnjaka, to je najveći muški planinskih gorila na svijetu. I 2-godišnja beba je najnoviji izdanak Guhondy i Sabina (Sabinyo).

Društven mladi gorile od Virunga Park

- Gorila ponašao vrlo mirno, - kaže Peter - nisu plašili nas. Utisak je da se činilo da shvate da ih ne šteti. I ovaj klinac uopšte vide kamere, postala je odmah da pozira ispred mene.

Društven mladi gorile od Virunga Park

- On je čak pokazao poznati lupio šakom na grudima, koje obavljaju isključivo muški gorila, pokazujući na taj način svoju neverovatnu snagu, moć i autoritet. Video sam ranije samo u filmovima, ali sada sam mogao da vidim uživo. To je super!

Društven mladi gorile od Virunga Park

Peter je nastavnik biologije koji je došao u park Virunga iz Tanzanije da vidi čuvenu planinskih gorila. - Imali smo veliku vrijeme gledajući ove veličanstvene životinje. Tokom našeg susreta sa gorilama dogodila samo jednom kada mojim venama krv ...

Društven mladi gorile od Virunga Park

- To se dogodilo kada smo došli preblizu Guhonde. On je reagovao kao munja i ran prema nama, ali on nije napasti - to je bila samo prijateljsko upozorenje, tako tretirani smo ga s poštovanjem i držali su udaljenosti.

Društven mladi gorile od Virunga Park

Virunga - Nacionalni park u Demokratskoj Republici Kongo, jedna od najstarijih prirodnih rezervata u Africi. U parku se nalazi u blizini granice sa Ugandi i ima površinu od 7800 kvadratnih kilometara.

Društven mladi gorile od Virunga Park

Nacionalni park Virunga je uključena u svjetske baštine UNESCO-a, osim toga, on je uključen u popis objekata koji su pod prijetnjom uništenja.

Video: Nacionalni park Virunga u Ruandi
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea