bo.perhegrigh.ru

A očajničku borbu za život

Ovih neverovatnih slike pokazuju tragične trenutak meča meda majka losa i čopor vukova, predatora ili silom pokušavaju da se bori protiv malog teleta od majke, koja je nesebično - hrabro jedinstven za majku - pokušavajući da je zaštiti samo mladunče.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

Niz slika je napravio fotograf Wildlife Endreusom Patrick (Patrick Endrews) u Nacionalnom parku Denali (Nacionalni park Denali), nalazi se u srcu Aljaske.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

Fotograf je poseban putovanje u ovo mjesto, da se slikaju divljači. On je čuo mnoge priče od njegovih prijatelja - kao što su fotografi, prirodnjaci, kao i on, o tome kako vukovi napadaju losa, ali tragičan prizor koji je vidio prvi put.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

- Loše losa, prešao u močvaru u sredini tundra, borila da zaštiti svog novorođeno tele, - kaže Patrick.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

- Ona je uzvratila žestoko iz velike Wolf Pack pokušavaju povrijediti njihova kopita, ali snage su bile nejednake. Volkov je bilo previše i oni opet i opet napali.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

Napade postali češći, i jelena oslabila ... I na kraju, njihovi napori nisu bili uzaludni :. Wolves uspeo da iskoristi trenutak i uhvatite malo tele. Ali ona je bila umorna i pusta, i dalje stoji na mjestu. Njena beba umrla, a ona nema razloga da nastavi borbu.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

45-godišnji fotograf svjedoci ovog tragičnog sceni oko 8 sati, kada je hteo da napusti teritoriju Nacionalnog parka.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

- Nažalost, vukovi su bili mnogo, tako da ona nije imala šanse, - kaže gospodin Endreus. - to Napali su sa svih strana. Brunda vukovi i zvuk vode odjekivao kroz šumu. Nadao sam se da do posljednjeg trenutka da će losa moći nositi s njima, ali to se nije dogodilo.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

- Bio sam ispunjen konfliktne emocije - adrenalin ekstremne održan snimanja i razočaranje nakon smrti malog teleta. Očito je da nas - ljudi koji žive u savremenim uslovima teško je pomiriti sa smrću bilo koje živo biće, a posebno vrlo mlad, kao što je beba jelena.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

- Dolazim na ovaj park za 30 godina, ali ove slike sam bio u mogućnosti da po prvi put. Veoma sam ponosan što sam imao priliku da uklonite ovu tragična priča, koja omogućava da shvati koliko je krhka i istovremeno beskrajno moćan svijet divljih životinja.

A očajničku borbu za život

Foto: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali

Video: Patrick Endrews / Nacionalni park Denali
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea