bo.perhegrigh.ru

Lov delfini obale Južne Afrike

Delfini su među najelegantnije okeana stanovnika. Međutim, kada je u pitanju zajednički lov, oni su sposobni za stvaranje kaosa, potpuno zaboravljajući o inteligenciji, kažu Rainier i Silke Schimpf (Rainier i Silke Schimpf), nekoliko divljih životinja fotografa iz Port Elizabeth (Port Elizabeth), u Eastern Cape pokrajina (Južna Afrika).

Lov delfini obale Južne Afrike

Foto: Rainier i Silke Schimpf / Port Alfred, Južna Afrika

Fotografi uspjeli snimiti neverovatno lov jato bijelo-sided delfine. Oko 800 životinja okupilo se u vodama u blizini obale Južne Afrike. Delfina koji se uzdizao iznad vode, a zatim naglo je otišao na dno. Oni zaokružen jato riba na površinu da bi se lakše uhvatiti.

Lov delfini obale Južne Afrike

- Izgledalo je kao pravo ludilo! Stotine delfina, stotine riba, a nekoliko desetina galebova koji su također nerado jedu lak plijen za vodu - kaže Rainier Schimpf.

Lov delfini obale Južne Afrike

- Slična slika se vidi po prvi put, tako da sam se na posao. Krv puna adrenalina, ruke su mi se tresle i srce mi je lupalo kao novi restoran, ali moja supruga i ja sam izvukao zajedno i pokušao fotografirati, trudeći se da ne propustite najzanimljivije trenutke.

Lov delfini obale Južne Afrike

Ove slike, uzeti u martu ove godine blizu obale Port Alfred, osjetio snagu i ljepotu ovih morskih životinja. Moja supruga i ja smo vrlo sretni što smo bili u mogućnosti da prenese ljepotu ovog neverovatno akcije, - kaže gospodin Schimpf.

Lov delfini obale Južne Afrike

Lov delfini obale Južne Afrike

Bijelo-sided delfinima, i zajedničke dupina (lat. Delphinus delphis) Mogu dostići brzinu od oko 47 kilometara na sat i plivati ​​velike udaljenosti - preko 150 kilometara dnevno. Delfini se hrane ribe, uključujući i sardine i skuša. Ponekad to može loviti za glavonošcima. Dan oni mogu pojesti do 20 kg ribe.

Lov delfini obale Južne Afrike

Lov delfini obale Južne Afrike

Bijelo-sided delfini su najčešći članovi njegove porodice, koji žive u vodama Evrope. Također, oni se često nalaze na istočnoj obali Sjeverne i Južne Amerike, na istoku Pacifika, u vodama Novog Zelanda i Tasmaniji, kao i na Madagaskaru, Japanu, Koreji i Tajvanu.

Lov delfini obale Južne Afrike

Prema Rainier i Silke Schimpf, zajednički delfini nisu ih uplašio i loviti ih odmah ispred broda, koji je omogućio za parove gledati sve događa izbliza i učiniti mnogo velikih slika.

Lov delfini obale Južne Afrike

Foto: Rainier i Silke Schimpf / Port Alfred, Južna Afrika
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea