bo.perhegrigh.ru

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

Tokom izlet u Nacionalni park Kruger (Nacionalni park Kruger), u Južnoj Africi, amater fotograf Ken Haley (Ken Haley) zarobili dramatične scene borbe ženskog nilskog konja sa ogromnim krokodilom. Događaji odvijali na jezeru Panic (Lake Panic).

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

Foto: Ken Haley / Lake Panic at Kruger National Par

Muški krokodil, greju na rivi, prebačen, vidi se kreću u vodi još sasvim malu bebu nilskog konja. Međutim, njegovi planovi su ni na koji način uključena sastanka sa svojim velikim majkom.

Nije ni čudo što kažu da će majka učiniti sve što je moguće kako bi zaštitili svoje dijete, čak i ako je ona u ovom slučaju moraju da žrtvuju svoje živote. To učinio samo da je ovo ženski - samo gladni krokodil navedene žrtva njena beba.

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

- Zabrinuti majka u djeliću sekunde je bio na plaži - fotograf podsjeća. - Ona je, bez oklijevanja zgrabio reptila tijela, pokušavajući da ga suza. Moja prva reakcija bila je šok, ali nakon nekog vremena sam se sjetila fotoaparat visi oko vrata, i brzo je počeo da skine sve.

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

- Agresija usmjerene na krokodila, je neverovatno! Ženski je da razbijem predator, zaposedale o životu bebu. Dok je klinac sam tiho gledao scenu iz vode. Bilo je očigledno da mu je potpuno siguran, - rekao je Haley.

- Svi događaj je trajao samo nekoliko sekundi prije nego što je krokodil uspio da se oslobodi iz čeljusti strašna majka. Pucanje, brzo nestao u vodu, plivati ​​daleko od ovog mjesta dalje. Što više sam vidio od njega. Već ženski nilski konj se vratio da je tele, da sačeka za nju na suprotnoj obali jezera.

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

- Na sreću, sve je ispalo dobro za krokodila i nilskog konja za obitelj. Ja stvarno ne volim da vidim jednog od njih nije stradao. Predator je bio ozbiljan lekcija koju možda nikada neće zaboraviti. Iako je, u ovom surovom afričkih život sve je moguće ...

Camka konj zaštititi svoju bebu od krokodila

- Krokodila često napadaju mlade drugih životinja i malih mladi nilski konji nisu izuzetak. Posebno dobitna situacija za njih u vrijeme panike, kada odrasle životinje zaborave njihovih potomaka, rasipajući u teror u svim smjerovima - rekao je Ken Haley.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea