bo.perhegrigh.ru

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

Mladi leopard odlučan da ručati kukmasti dikobraz, koji svojim nemarom je na putu da prošetamo. Ali nakon nekog vremena predator ostvarenoj proizvodnji, sa ogromnim iglama, nije bio previše teško.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

Foto: Lisl Moolman / Nacionalni park Kruger, Južnoafrička Republika

Bold i uvjeren dikobraz nije dozvoljeno uhvatiti nespremnog i kontranapad leopard njegov impresivan oružje. Ove izvanredne fotografije su snimljene u Kruger (Nacionalni park Kruger) Nacionalni park u Južnoj Africi, divlje životinje fotograf Lisle Mulman (Lisl Moolman).

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

- Sve stvari su bile u pravu, na putu koji prolazi kroz rezervat, rekla je žena. - Vjerojatno, leopard je bio toliko gladan da nije obraćao pažnju na nas, a možda on samo koristi za ljude koji dolaze masovno u tim mjestima.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

Kao što možete vidjeti, predator je čekao "bodljikava prijem." On je pokušao da jede glodara, koji ne postavlja se da je nečiji večeru. - Porcupine u susretu sa leopard nije ni uplašena i nije imao namjeru da napusti put. Činilo se da će on dokazati predatorskog mačka pretpostavljenog.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

- Situacija je bila komična - priznat gospođa Mulman - od Porcupines su često žrtve leoparda, ali to, po svemu sudeći, bio premlad i nije doživeo. predatori odraslih su naučili da se nose sa oštrim iglama ovih glodara.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

Za većinu leoparda Porcupines su prava poslastica, pa čak i njihove akutne i dugim iglama ne postanu prepreka za divlje mačke. Tipično, u lovu na Porcupines leoparda koristiti element iznenađenja. Glavna stvar koja je opasna glodar je uhvatila nespremnog.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

- I ova mlada leoparda Postoje takve iskustvo nema, tako da je ostao bez ičega. Mislim da sljedeći put neće biti tako naivan, - zaključuje fotograf. - U jednoj od fotografija može se jasno vidi kao dikobraz "pucanj" iglu u leopard šapu. Mora da je boli, ali nije povlačenje. Najvjerojatnije, on nije išao iz radoznalosti.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

- Zanimljivo, ali činilo mi se da je dikobraza izgledati agresivnije u odnosu na pozadinu svog neiskusnog protivnika. Slična scena, vidio sam po prvi put, iako je, kao dijete, često sam posjetio sa svojim roditeljima u Kruger Park, - rekao je Lisle Mulman.

Neočekivani susret sa dikobraz leopard

Treba napomenuti da ako se ozlijedio oštrim iglama od dikobraza (koji može biti i do 40 cm), možete razviti jake upale, tako da su predatori tako oprezni u odabiru žrtva.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea