bo.perhegrigh.ru

Sastanak sa leopard brtve

Neobičan incident s fotografom Paul Niklenom (Paul Nicklen) iz Vancouver (Kanada), koji je proveo posljednjih nekoliko tjedana na Antarktiku uzimanje lokalne prirode i životinja. 44-godišnji kanadski je zainteresovan za podvodnu fotografiju, a jedan od njegovih urona Paul primetio pečat leoparda.

Sastanak sa leopard brtve

"Ovo je bio veoma veliki uzorci, veličina što je 4-yoh metara dužine. Leopard pečat mi je primijetio i odlučio da plivaju izbliza, toliko da mu je lice bilo u desetak centimetara od objektiva. Znate, u ovom trenutku mi je užasno ", - kaže Paul Nicklen.

Međutim, pečat pojavio prijateljski i radoznao. On je pažljivo pregledao kameru Paul, a potom i fotograf, a zatim naglo lijeva strana. Paul je mislio da njegov novi prijatelj je plovio na svoj posao, ali se ubrzo vratio na leoparda, ali sa plijen u ustima.

Sastanak sa leopard brtve

"Pečat čuvaju u ustima pingvina, koji je uhvaćen u blizini. Ponovo je plivao što je moguće bliže, i činilo mi se da on želi da mi daju svoje plijen. Bilo je slično načinu na domaće mačke ponekad dovesti kući svoje ubijeni ptica ili miševi, pokušavajući dati "poklon" svojim vlasnicima. Leopard je počeo da poke njuške u pravcu moja kamera, očito misleći da je moje lice, čime se mi nudiš ukus pingvina. Za mene, ovaj susret je bio najuzbudljiviji trenutak u mom životu ", - rekao je u intervjuu s kanadskim novinarima iz Dailymail.

Sastanak sa leopard brtve

Pavle je bio potpuno bespomoćan iako rijetki, ali ipak dogoditi u ledenu vodu uz pozamašan opreme, a zapravo napad na pečatima ljudskim leoparda. Srećom, kanadski fotograf imao sreće, a on je čak i sprijateljio sa ogromnim podvodnim predator!

Sastanak sa leopard brtve

"Znate, pingvini ne znaju da mi smatramo da oni budu lijepo i prijateljski stvorenja, kao i pečat leopard ne zna da u očima osobe koju izgleda odlično i opasan predator. Sve ove životinje su jednako lijepa, ali su na suprotnim krajevima lanca hrane "- rekao je Paul Nicklen.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea