bo.perhegrigh.ru

Kućnih ljubimaca gepardi!

U Južnoj Africi, u kući supružnika i Kim Hein Pored dva 3-yoh-godišnjaka takođe živi nekoliko gepardi. I divlje mačke prirode direktno vodi u kući, tako da - imaju redovan kontakt s djecom. Koliko je to opasno, kao što blizine?!

Kućnih ljubimaca gepardi!

Tri godine Malan sjedi za volanom džipa i promišljen poglede na njegov neobičan drug ...

"Pokupili smo Vacca i Shiloh, dok su još prilično mačića i trebaju stalnu brigu. Bilo je oko godinu dana, to jest, u to vrijeme smo rođeni mala i Kylie (bili su na dvije godine). Odlučili smo riskirati i ostavili mačića u kući. Gepardi su odrasli uz bok naše djece, a danas su pravi prijatelji, "- rekao je 29-godišnji Hein o tome kako ljudi žive sa gepardi.

Bračni par kaže da nikada zaboraviti da gepardi i dalje opasan predatora, nego za domaće mačke. Međutim, za sve ovo vreme Vacca i Shayla nisu dali nikakav razlog za sumnju u njegovu lojalnost prema djeci.

Kućnih ljubimaca gepardi!

Kyle je postala slaba u svom domu gepardi koji se ponašaju kao obične mačke kuću!

"Između naša djeca i gepardi su formirali zaista jedinstven odnos. Oni su postali čak i više nego samo prijatelji. Ponekad mi se čini da Vacca i Shayla vjeruju Kylie Malan i njegov brat i sestra! "- rekao je Kim.

Kućnih ljubimaca gepardi!

Kim nosi Shiloh naučiti lov

Zanimljivo je da su djeca toliko vole svoje neobične kućne ljubimce čak i omogućiti im da igraju sa svojim igračkama (iako to obično završava u suzama za posljednje)!

Kućnih ljubimaca gepardi!

I tako je počelo ...

"Sjećam se da kada smo stigli do kuće Vacca i Shayla, imao sam osjećaj da je kuća bila dva puta djecu. Ja kuhana kaša za male i Kylie, kao i paralelno ugrejani mlijeko za mačiće "- Kim podsjeća.

Kućnih ljubimaca gepardi!

Malan ne plaši geparda, kako ga je prijatelj on smatra!

Žena je rekla da oni ne traže da leoparda kućnih ljubimaca. To se upravo dogodilo. Sada Kim i Hein su posvećeni pokušavaju naučiti da love gepardi u divljini.

"Mi smo ih kući kao žena koja je rodila ih u leglu su još dva mačića. Ovo je dosta i obično ženski može hraniti samo pola svoje mladunce. Sada je naš Vacca i Saila - odrasle mačke, i nadamo se da ćemo jednog dana biti u mogućnosti da ih se vrati u divljinu "- rekao je Hein.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea