bo.perhegrigh.ru

Prijateljstvo između psa i lisica

Ponekad je stvarnim događajima prelazi Luba izmišljena priča, i neverovatna bajci je sasvim moguće u stvarnom životu. Dokaz za to je neverovatna priča o običnim crvenokosih lisica Sniffer (Njuškalo) i njegov prijatelj, pas po imenu Tinny (Tinni).

Prijateljstvo između psa i lisica

Foto: Torgeir Berge

Ovaj neobičan par živi u norveškom šumi, gdje je zabavno provesti svoje vrijeme. A ako s pravom naći na tim mjestima lisica, pas koristi samo tu da zadovolji i igrati sa svojim pomoćnik.

Prijateljstvo između psa i lisica

Prema psa vlasnik i divlje životinje fotograf Torgeira Berg (Torgeir Berge), Tinney voli provoditi vrijeme sa lisicu, koja je trebalo da ih pasti u potrazi za nešto ukusno. Sada je lukav lisica je toliko navikli da im da dođu ovamo svaki dan.

Prijateljstvo između psa i lisica

- Sada su postali pravi prijatelji koji ne mogu živjeti jedno bez drugog, čak i dan - kaže fotograf. - Zajedno su pokrenuti, skakati, plivati ​​u rijeci, grljenje i ponekad čak i spavaju zajedno, zbijeni blizu jedna drugoj. Ranije, nikada ne bih vjerovao da je moguće!

Prijateljstvo između psa i lisica

Osim toga, Torgeir Berg kaže da je njegov pas i lisica su vrlo slični jedni drugima. - Oni imaju vrlo slične znakove i ukuse, oboje vole da igraju nasilne, i kupanje u rijeci, - kaže čovjek. - Gledajući ih, imao sam ideju da napravimo knjigu pun zanimljivih slika i priče o njuškala i Tinney.

Prijateljstvo između psa i lisica

Jedan dio sredstava iz knjige će poslati čovjeka na zaštitu divljih lisice, da ih zaštiti od prekomjernog lova zbog svoje prekrasne crvenkasto krzno. - Žao mi je što ljudi ubijaju lisice i sadrže ih u malim kavezima, samo kako bi se staviti na luksuznom bunde!

Prijateljstvo između psa i lisica

- Moramo voditi brigu o životinjskom svijetu oko nas, a ne misliti samo o svojoj zadovoljstvo i imaginarne potrebe, - norveški fotograf. - Žao mi je za te ljude, jer oni nisu u stanju da ostvare sve štete uzrokovane divlja životinja.

Prijateljstvo između psa i lisica

- Svaki dan gledam zabavne igre između njuškalo i Tinney. Ja sam ih fotografišem, pokušavajući da uhvati svaki uzbudljiv trenutak u životu. I želim da podelim te slike sa ljudima, tako da oni razumiju kako je život je nevjerojatna i svestran.

Prijateljstvo između psa i lisica

- Uz pomoć ove knjige želim promijeniti norveški (i ne samo) kompaniju i za zaštitu tih životinja, - kaže Torgeir Berg. - Da bi se to dirljiva priča o prijateljstvu je dotaknuo srca mnogih ljudi i slomiti ih da promene svoj odnos prema prirodi.

Video: Torgeir Berge
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea