bo.perhegrigh.ru

Neobična Chase - lisica i geparda

Kindsvogelyu Astrid (Astrid Kindsvogel) imao sreće da svjedoci zaista jedinstven scene. 44-godišnji fotograf je bio u mogućnosti da posmatraju veoma neobično jurnjave s pustinjskim lisicama i geparda.

Neobično težnja!

Sve je počelo s činjenicom da su mladi i neiskusni geparda primećen roaming savane šišmiš ušima lisice. Mačka se pojavio pred njima "lak plijen", ali u stvari ispalo drugačije ...

Nakon nekoliko sekundi, geparda povukao prema lisice, brzo zatvaranje udaljenost u velikim skokovima. Čini se malo više i bolsheuhaya lisica postaje plijen! Ali u posljednjem trenutku, lisica vidio juri prema njoj geparda i naglo daleko. Rush je počeo ...

Neobično težnja!

Naravno, gepard odmah razvio ogromnom brzinom i počeo da preuzme bjegunaca. Još malo i on bi se uhvatio lisicu, ali onda se zbilo nešto divno. Odjednom pretjerano rezanje gepard ran još jedan šišmiš ušima lisice i grabljivica iz porodice mačaka, iznenađen takvim drskost, morao naglo zaustaviti!

"Bilo je nevjerovatno. Mislim da je drugi lisica bio je rođak prvi i ne želi da ona brata ili sestricu jeo. Zamislite da mala lisica dobiva na način gladnog geparda, što je tri puta superioran u veličini. Bilo je krajnje glupo, ali to hrabar čin. Ali najdivnija stvar je u tome što su radili! "- kaže Astrid o onome što su vidjeli.

Neobično težnja!

Fox je shvatio da zbunjeni gepard u nekoliko sekundi, a zatim se budi opet i dao potjera, tako da je bilo potrebno djelovati van kaznenog prostora. Onda je lisica, krenula na put predatora, požurili da geparda, ogoljeno zube!

Mi smo hrabri kose stajao na kraju, što maleni životinja počeo da izgledaju mnogo veći. Mladi gepard je korak unazad, a onda s druge strane, okrenuo za 180 stepeni, povučen. Beži od predator plijen!

Neobično težnja!

"Ja sam zainteresovan za fotografiranje divljih životinja je već dugi niz godina, ali ovo je prvi put da sam vidio. To je bio jedan od najuzbudljivijih jurnjave svega što sam vidio, "- rekao je fotograf.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea