bo.perhegrigh.ru

U Indoneziji, pronašao izgubljenu formu malih primata

Tarsier Na Misty planine indonezijski otok Sulawesi (koji se nalazi u malajski arhipelag), po prvi put u posljednjih osamdeset godina, naučnici su ponovo otkrili vrstu patuljastih Tarsier, jedan od najmanjih i najrjeđih primata planetu. Naučnici su dva mjeseca uhvatiti tri krzneni predstavnika ove vrste veličine miš - dve žene i jednog muškarca.
Pygmy tarsiers, kao što je predložio neki naučnici, bio je izumrla, što se ne može reći za samo budu uhvaćeni, podsjetio svog postojanja, grize prst naučnik Sharon Gursky, profesor antropoloških Texas Sveučilište A&M, koja je učestvovala u ekspediciji.
"Možda, ja - jedina osoba na svijetu koja je ikad ugrizla patuljastih Tarsier" - našalio se Gursky u telefonskom razgovoru.
"Moj asistent je pokušavao da ga drži, dok sam želeo da popravim svetionik na vratu. Vrlo je teško da ih zadrži, jer ne mogu okrenuti glavu za čak 180 stupnjeva. I tako je ispalo - dijete uvrnut i ugrizla me za prst. Ugriz ispalo prilično osjetljiva, čak sam počeo da krvari. "

Tarsier Tarsiers - neobično primati koji pripadaju u grupu sisara, koji uključuje i lemuri, majmuna i ljudi. Nekoliko vrsta tarsiers žive na raznim azijskim otocima. Patuljak tarsiers zove skriveni motiv - njihova težina je svega oko 50 grama. Oni stoje sa velikim očima i uši su, uzgred budi rečeno, određene sličnosti sa poznatog Gremlins (od popularnog holivudskog filma snimljen već 1984.).
Tarsier Tarsiers - noćna bubojedi, primata, a među njima i naglašava prisutnost kandže umjesto uobičajenih noktiju. Kao što je gore spomenuto, ovaj tip nikada nije uočena od 1921. U 2000. godini, Indonezije naučnici koji su namamljeni u zamke pacova u Sulawesi visoravnima slučajno uhvaćen i ubijen jednog Pigmeja Tarsier. "Do tada, niko nije ni sumnjao da su postojali, jer su tražili ljude za njih decenijama, a nije viđen ili čuo za njih", - kaže Gursky. Njegova prva grupa gledala uživo patuljastim tarsiers na visini od oko 2 kilometra.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea