bo.perhegrigh.ru

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

Tko ne sanja o osoblju malo, ali da spava na radnom mjestu, ali i dalje ostaje neostvariv san. Ali ova mala beba dlanu vjeverica izgleda kao da bi mogao spavati bilo gdje, čak i na laptopu tastaturi.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

Foto: Paul Williams / Wilpattu National Park

Ova mala vjeverica po imenu Rob je dokazao da on ne može spavati gotovo svuda: posebno dopao džep gospodara, gdje se osjeća kao u svom gnijezdu.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

Vlasnik ovog slatka beba bila je 34-godišnji Paul Williams (Paul Williams), direktor i divljih životinja. Gospodin Williams je bio na poslovnom putu u Nacionalnom parku Vilpattu (Wilpattu Nacionalni park), da je u Šri Lanki, gdje su snimali divljih životinja i drevne crkve u zemlji.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

Jednog dana, vraćajući kasno u noć na parkingu, on je primijetio malo vjeverica, koja je ležala sklupčana. Isprva, čovjek pomisli mrtvih vjeverica, ali gledajući bliže, on je vidio da je životinja diše olako.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- Mislio sam da je veverica je mrtav, ali onda sam primijetio njegov slabe grčeve, - kaže Paul Williams dopisnici Daily Mail. - Onda sam pokušao da zagrijati svoju hladno tijelo u naručju.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- Moja prva misao je bila da se vrati bebu natrag u gnijezdo, od kojih je većina vjerojatno je pao. Pokušao sam da ga stavim na drvetu pod kojim sam ga našao što je moguće - tako da ne ispadne. To je verovatno najbolja odluka u to vrijeme.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- Pokrila ga sa krpom, tako da nije hladno noću, u nadi da će veverica definitivno tražiti svoju majku. Ona ga je škripa čula - i doći nakon njega. To je kada sam mislio. Ali sljedećeg jutra, kada sam došao u to drvo, pronašao bebu na istom mjestu. Bio je potpuno sam i ležao u istoj poziciji kao i prošle noći.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- Bilo mi je žao malene vjeverica i stavio sam ga u džep košulje ga je uzeo. Nakon nekog vremena imamo sa svojim timom, koristeći vrlo osjetljive opreme za noćno snimanje životinja, nakon što je sve još jednom pokušao da svoju porodicu, ali ovo je naš pokušaj je bila neuspješna.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- Nažalost, nigdje u blizini nije bilo ni traga od proteina. Nisam mogao samo ostaviti ga kao što bi samo umrijeti verovatno. Tako vjeverica došao da živi s nama, postaje počasni član našeg tima, kaže režiser.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- On je uvek uz mene, jer nemam mjesta da bi ga, a tako blizu mene je to potpuno siguran.

Cub dlan vjeverica po imenu Rob

- U budućnosti, kada Rob je malo stariji i jači, I, naravno, planiramo da ga vrati u divljinu. Koliko sam shvatio, proteini nisu najbolje kućne ljubimce i da svoje mjesto u kući - u njihovom prirodnom staništu.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea