bo.perhegrigh.ru

Ostavi me samu

Britanska majmuni u zoo vrtu mandrills (Mandrillus sfinga) Dokaz neobično ponašanje, koji se prenosi kroz simulaciju cijele jedne generacije.

Ostavi me samu

Jednom Milli očigledno omalovažavana svojih rođaka. Ženski Mandrill u zoološkom vrtu u Colchester (Colchester) u Velikoj Britaniji sjede u mirnom mjestu i zatvorite oči rukom. Ovaj gest ne na bilo koji drugi stanovnika mandrills u svijetu.

Onda je sat, i ništa više dogodilo. To je bilo 1999. godine. Prema studiji evolucije majmuna biologa Mark Laydra (Mark Laidra) na Univerzitetu Princeton (Princeton) u časopisu PLoS ONE, Mili pronađena imitatora. Od 7 od 23 mandrills Colchester Zoo u Velikoj Britaniji pokazuju da gest. U ovom slučaju, životinje uvijek sjediti ili ležati i držati pred očima jedne ili obje ruke.

Ovaj gest ne ponovi bilo koji drugi stanovnika mandrills u svijetu. Laydra tiče ovo ponašanje kao izraz određene kulture majmuna u Colchester, koje se šire od imitacije u bendu među svim generacijama. Ali ono što majmuni da pokrije oči čak 17 minuta? Naravno, ovo je neka vrsta gest, "Ne ometaj", piše Laydra.

Životinje pokazuju takvo ponašanje samo onda kada su prepušteni sami sebi. U isto vrijeme oni ne zatvorite oči i proviriti kroz otvorena jaz između prstiju na problematični. Majmuni sa takvim ponašanjem su u grupi hijerarhiji, obično u nižem stupnju. Dominantne životinje se tretiraju s poštovanjem za njihovu želju da provede neke sam.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea