bo.perhegrigh.ru

Sastanak sa ogromnim anakonde!

Swiss ronilac Franco Banfi, će zaroniti u rijeke u regiji Mato Grosso (Brazil), a nije mogao zamisliti da je on imao sreće da gledam anakonde u prirodno stanište za to. Međutim, da bi drugi dive, čovjek u vodi vidio nešto ogromno i pogledao bliže, shvatio je da pred sobom veliku anakondu!

Sastanak sa ogromnim anakonde!

Samo nekoliko metara od Franco zmija je bila dugačka oko 8 m. Ovo anaconda bi moglo kvalificirati za glavnu ulogu u bilo kojem horor filmu, jer je pojedinac bio u potpunosti u stanju da jede jedan ...

Franco Banfi zaista čelične živce jer je on ne samo da ne plaši džinovske zmije, ali i odlučio da ga snimili kamerom. Slike ispalo stvarno impresivno!

Sastanak sa ogromnim anakonde!

Obično ANACONDAS hrane na glodara i ptica, ali ponekad oni postaju plijen većim životinjama. Anakonde radije napadaju svoje žrtve, dok je pod vodom. Kada potencijalni plijen je u neposrednoj blizini na površinu vode, anakonde čini iznenada povukao, bijeg iz koje je praktično nemoguće.

Sastanak sa ogromnim anakonde!

"To nije često moguće uhvatiti anakonde u njihovom prirodnom staništu, a onda sam bio u mogućnosti gledati pravi podvodni čudovište. Ja i nekoliko mojih prijatelja došao u Mato Grosso za 10 dana, kako bi se zaroniti u vodama lokalne rijeke i jezera. Imao sam sreće da je tokom jednog od svojih zarona sam vidio anakonde. To je bio samo ogroman! "- podsjeća na 53-godišnji Franco Banfi.

Sastanak sa ogromnim anakonde!

Swiss ronilac posmatrao zmiju za nekoliko sati. U početku, čovjek je napravio seriju snimaka pod vodom, a kasnije anakonda je odlučio da legne na plaži i uživa na suncu.

"Imam čak i da vidim kako lova anakonde. Srećom, lov zmija nije na meni. Zgrabila mali capybara, a onda je odlučio da se opustite na plaži. Pazi dobro dovodom zmija je mnogo sigurnije nego gladan! "- prisjeća s osmijehom u intervjuu za ronioca Dailymail.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea