bo.perhegrigh.ru

Neobična prijateljstvo između fotografa i Meerkats

Kako se ispostavilo, životinje koje žive u divljini ne može biti tako, i divlje kao što se može činiti na prvi pogled.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

Foto: Hoće li Burrard Lucas / Makadikgadi regiji Bocvana

Na primjer, britanski fotograf prirode Will Burrard Lucas (Will Burrard Lucas) je bio u stanju da pronađu zajednički jezik sa meerkat porodica, koja živi u slivovima Makgadikgadi (Makadikgadi), u Bocvani (Južna Afrika).

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

Will, koji je posebno došao u regionu da slikaju meerkats, nisam očekivao da je on sretan, on može slobodno ukloniti jedan od najvažnijih okretan i nemirne životinje Afrike. Životinje su tako vjerovali fotograf koji ga je izabran za čelnika kamere, pa čak i kao platforma za gledanje.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

- Imamo od prvog dana počeo je topao i blizak odnos, - dijeli svoje utiske o 30-godišnji fotograf. - Nekada sam bio, čak i nije mogao misliti da meerkats su tako društven životinje! Oni doslovno se veže za mene, što ste me primili kao član njegove šire porodice.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

- Meerkats popela do mene po glavi, leđima, pa čak i objektiv kamere tokom ekspozicije. Oni su me koristi kao izuzetno praktičan i siguran platforma gledanja - kaže Burrard Lucas. - Bilo je jako smiješno. Ranije nisam imao takav blizak iskustvo sa životinjama.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

Od prvog dana ove slatka životinja shvatili smo da je fotograf, njegova posada i naravno veliki objektiv fotoaparata ne predstavlja nikakvu opasnost za njih, i stoga je dozvolila da se tako blizu.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

- Meerkats Poznato je da su vrlo oprezni životinja. U područjima u kojima žive, nalazi se veliki broj predatora koji vrebaju na njih. Stoga, Meerkats pokušavaju da se popne do vrha mjesta da biste dobili bolji pogled na okolinu.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

Ovo meerkat porodica ne boji ljudi, zašto se tako lako popeo na mene, skeniranje terena sa visine svog rasta. Po mom mišljenju, to je vrlo povoljno! - Hoće li se smeje. U stvari, ove životinje su vrlo pametan i dobro znaju da je pored mene nisu bili u opasnosti.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

- Na sreću, u mojoj zemlji sam jako draga Meerkats - priznati britanski fotograf - tako moje slike oni sigurno će vam se svidjeti.

Neobična prijateljstvo između fotografa i surikatmi

Foto: Hoće li Burrard Lucas / Makadikgadi regiji Bocvana

Video: Hoće li Burrard Lucas / Makadikgadi regiji Bocvana
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea