bo.perhegrigh.ru

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

Krda bivola dati pravi odbacivanje gladnim lavovima ponosa, kada je odlučio da napadne jedan od zalutalih mladih odraslih osoba. Mali buffalo tele čudesno uspio pobjeći iz oštre očnjake predatora.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

Foto: Ben Cranke / Okavango Swamps Bocvane, južnoj Africi

Ova dramatična scena je bila u stanju da snimi britanske Wildlife Photography Benu Krenke (Ben Cranke) Okovango močvare u Bocvani (Okavango Swamps Bocvane), u Južnoj Africi. Englez je napravio posebnu putovanje od Londona do ruba, da slikaju lokalnih divljih životinja.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Stigao sam u Bocvani na safariju da pucaju divlje u Južnoj Africi i njegovih stanovnika, ali nisam očekivao da vidim takav tragičan događaj - kaže 49-godišnji fotograf. - Vazduh je bio doslovno elektrificirana, i srce mi je potonulo - kaže Ben.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Gladni lav okružen jedan od malih bizona i bili su spremni da ga raskomadati, kada su požurili ka majka ljuti tele, ali ona nije bila odmah mogao da se odbranim, - rekao je Krenke.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Ali lav se neće povući, iako svjestan koliko je opasno može biti da se ovaj sukob. Predatori bili gladni i borili se do kraja za svoj plijen. U potpunosti svjesni onoga što se događa, ja sam i dalje na strani malog bizona tele. Stvarno sam želio da on ostane živ!

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Sve ovo sukob dogodio u Bocvani vijaka. Prskanja blata letio iz jedne na drugu stranu! Slika je bila impresivna. - Majka tele očajnički požurili do lavice koja je gotovo pokucao bebu. Ona je uspjela skrenuti njihove pažnje, i bivola tele pobjegao.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Bio sam iznenađen koliko brzo njihovom uzrastu može biti bizona tele. Mora da je potrošio sve svoje snage da se odvoje od gladne lavice, ali ako ne i za svoju majku i druge bivola, koji su došli u pomoć, svoje dane biti odbrojani - kaže Ben Krenke novinarima Daily Mail.

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

- Kada je sve bilo gotovo, a posljednji bizona jurio lava, osjećao sam neverovatno olakšanje i radost za ovog klinca, - rekao je fotograf. - Hrabra majka i tele otišli duboko u fazu u kojoj se mogu osjećati sigurno ...

Izbori između lavova i bizone u Bocvani

Foto: Ben Cranke / Okavango Swamps Bocvane, južnoj Africi
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea