bo.perhegrigh.ru

Amazing insekata Sam Droege

Ovih neverovatnih slike insekata, koje nismo mogli vidjeti toliko blizu nas zahvaljujući biologa iz US Geological službi Maryland.

Amazing insekata Sam Droege

Foto: Sam Droege / USGS Native Bee inventar i praćenje programa

Biolozi proučavaju autohtonih vrsta pčela i drugih insekata, kao i postrojenja u okviru naučnog programa USGS Native Bee inventar i program za praćenje.

Amazing insekata Sam Droege

Sve ove slike su uzeti Sam Droege (Sam Droege), naučnik koji su doprinijeli na proučavanje insekata Sjeverne Amerike, prvenstveno pčele.

Amazing insekata Sam Droege

Da biste dobili barem jedan takav fotografiji, naučnici moraju učiniti 30-300 okvire.

Amazing insekata Sam Droege

Onda je došao dan kada su naučnici odlučili da dijele svoju kolekciju makroportretov divno insekata, birajući između 1.200 slika najbolje. U ovom setu, samo su neki od njih.

Amazing insekata Sam Droege

Nakon gledanja ove izvanredne fotografije koje ne samo da ih se kad idućeg ljeta negdje na piknik morate zazirati od nekih od ovih predstavnika.

Amazing insekata Sam Droege

Sam Droege je šef US Geological Survey i inventar za praćenje laboratorija u Beltsville, Maryland (Sjedinjenih Američkih Država Geological Survey je Bee inventar i monitoring laboratoriji u Beltsville, Maryland).

Amazing insekata Sam Droege

Za šest ili sedam godina, on i njegov tim od osam ljudi su sve ove izvanredne fotografije pčela i drugih insekata.

Amazing insekata Sam Droege

- Zaista smo se dopala ideja objavljivanja ove slike, jer su javno vlasništvo, - kaže Sam Droege u intervjuu za Mail Online.

Amazing insekata Sam Droege

- Imamo bogato iskustvo u makro i mi smo spremni da ga dijele, - kaže gospodin Droege.

Amazing insekata Sam Droege

Prema naučnik, rade dugi niz godina koriste konvencionalne metode hvatanje insekata, ali onda vojsci da podijele svoje znanje u ovoj oblasti i njihove fotografije su postali sofisticiraniji.

Amazing insekata Sam Droege

Američka vojska je razvila jedinstvena metodologija za makro kada su morali da se bave brojnim insekata i drugih problema u vrijeme svog boravka u udaljenim uglovima svijeta.

Amazing insekata Sam Droege

MACRO To im omogućava da se preciznije slika visoke kvalitete koje ih dalje šalju stručnjacima za identifikaciju.

Amazing insekata Sam Droege

Makro vam omogućava da vidite svaki detalj iz neposredne blizine, eliminira potrebu za korištenje mikroskopom.

Amazing insekata Sam Droege

- Nikad nisam video insekta to bi izgledalo ružno, - kaže naučnik - sve insekte bez izuzetka - divno! Čak i sve nevoljeno žohari na makro fotografiju Izgledaš divno!

Amazing insekata Sam Droege

Imajte na umu da su svi insekti su prikazani na crnoj podlozi, što omogućuje bolji pogled na svaki detalj insekata, ističući sve svoje ljepote i jedinstvenosti.

Amazing insekata Sam Droege

- Imam najbolji posao na svijetu - rekao je Sam Droege, - jer sam mogao da vidim te ljepote svaki dan, a sada sam imao priliku da ga predstavi svijetu!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea