bo.perhegrigh.ru

Kao mrav mantis poražen

Nije ni čudo da neki ljudi u bajke mrav postaje neustrašiv vitez i hrabar vojnik. Pokazala je incident koji se dogodio u Indoneziji. A gigant, u odnosu na mrava, Mantis poražen u ovoj neravnopravnoj borbi insekata.

Kao mrav mantis poražen

Foto: Denis Alisaputra (Deni Alispurata / udovoljava News)

Gledajući ovu fotografiju, neki da je to mali mrav lak plijen vrebaju bogomoljka na njemu. Međutim, to je slučaj, kada su najhrabriji "David" odbija napad "Golijat"Hrabro je odlučio da započne borbu sa predator.

Uprkos ogromna razlika u veličini, mrav je bio u stanju da insistira na svoju ruku, i da osvoji veliki bogomoljka, koji je u početku bio malo zbunjen drskosti insekata, ali nije napravio test hrabrosti i bio prisiljen na bijeg. Kod nekih iznenađenja Mantis spusti pogled na svoju žrtvu i čekao, ali je malo mrav ponašao čudno, napuštanje ne samo pobjeći, ali i jednostavno korak u stranu.

Suočavanje Međusobni predatora i potencijalna žrtva nije dugo trajao. Mrav nije izgubio povjerenje u svoje sposobnosti i pokrenuli napad na počinitelja, skakanje naprijed i hvata ispruženim kandžama mantis njemu, prisiljavajući ga da se povuče iz svog doma.

Predator koja obično jede mrave, shvati da je upoznao svoju utakmicu i sramota je napustio bojno polje. Je sjajna slika je snimljena 33-godišnji amaterski fotograf Denis Alisaputra u blizini svoje kuće u Indoneziji prije samo nekoliko tjedana.

On je objasnio: "Bio sam zapanjen kada sam otkrio da ovaj sićušni mrav više i napali bogomoljka - on je stajao licem u lice s njima - možete vidjeti na fotografiji - počela da mu nedostaje. Mravi, u principu, vrlo jake, ali sam iznenađen koliko je hrabar je to".

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea