bo.perhegrigh.ru

Par štali sove Yorkshire

Par štali sove u North Yorkshire, u Velikoj Britaniji, sprijateljio sa 42-godišnji divlje životinje fotograf Robert Fuller (Robert Fuller) i sretno pozirala za njega.

Par štali sove Yorkshire

Foto: Robert Fuller / Thixendale, North Yorkshire

Prema priči fotografa, ove sove da gnijezdo u blizini svoje kuće u Tiksendeyle (Thixendale), nije uspjela sezone parenja prošle godine. Ove godine, čovjek je odlučio da se brinu o svojim susjedima, i mjesecima je hranio ptice ih bacaju na miševima i pilića.

Par štali sove Yorkshire

Tyto brzo navikli na Roberta i počeo da mu vjerovati, priznajući čovjek na prilično blizine. Osim ptica se koriste za brzo i fotografije opreme. - Tyto brzo se navikla na mene, što pokazuje puno povjerenje - rekao je Englez.

Par štali sove Yorkshire

- Čak sam mislio da su da čekaju moj sledeći izgled i sa zadovoljstvom prihvatio "goodies". A u znak zahvalnosti mi je dozvoljeno da im pristupiti na velike blizine. Slika savršeno jasno svoje mirno stanje.

Par štali sove Yorkshire

Uz uobičajene fotografske gospodin Fuller koristiti GoPro kamere, koje omogućavaju da ukloni divljih životinja na velike blizine, fiksiranje njihovo prirodno ponašanje.

Par štali sove Yorkshire

Važno je napomenuti da je Barn Owl (lat. tyto) Veoma tajnovita stvorenja da se ljudi tretiraju sa velikim oprezom. Postoji 14 vrsta štali sove. U Engleskoj, zajednički ambar sova nastanjuje (lat. tyto Alba) - vrsta je široko rasprostranjena u cijelom svijetu, osim Antarktika.

Par štali sove Yorkshire

Ostali ambar sove su odlikuje izrazita lica disk oblik u obliku srca i svjetlije perje. Tokom sezone parenja ambar sova koristi široku paletu zvukova: ptica prodoran ili promuklo u ovom trenutku, uhayut i krkljanje, više nego jednom uplašena prolaznici. Izvan sezone parenja, ove sove je prilično tiha.

Par štali sove Yorkshire

- Tyto vrlo oprezni ljudi, ali za mene su oni brzo navikli, - rekao je Robert Fuller. - U znak zahvalnosti za ono što ih hrani su me otplaćen samopouzdanje. čak su me upoznali, za koju sam veoma zahvalan.

Par štali sove Yorkshire

- Zanima me divlje barn owl donio plodom: oni su bili u stanju da pokupi na krilu samo dva legla od 4 pilića svaki. Veoma sam sretan što sam bio u mogućnosti da dobiju ne samo odličan slike, ali i da učestvuju u njihovu reprodukciju, - priznao je da je na engleskom fotografa.

Video: Robert Fuller / Thixendale, North Yorkshire
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea